WAŻNE! – CZY ROSJANIE I BIAŁORUSINI WYSTARUJĄ W POLSKIM MX?

Ostre “sankcje” dla zawodników w polskim motocrossie. Czy w sezonie 2022 zobaczymy zawodników z Rosji i Białorusi na torach motocrossowych w Polsce? Czy zawodnicy są winni, że jest wojna? Czy dzieci, które straciły rodziców i dom są winne sytuacji? Poniżej zamieszczamy ważny komunikat PZM oraz komentarz Pawła Kurajka z Komisji Sportu Motocyklowego odpowiedzialnego za motocross w Polsce.

ROSJANIE I BIAŁORUSINI WYKLUCZENI Z POLSKICH ROZGRYWEK W MOTORSPORCIE.

W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie Polski Związek Motorowy wyklucza aż do odwołania zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski . Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce.

Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej.

Wierzymy, że w obliczu zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej wspieranych przez Republikę Białoruską konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków, które pokażą stanowczy sprzeciw wobec agresji obu tych państw.

PZM Warszwa.

Komentarz Pawła Kurajka pojawił się na profilu

PAWEŁ KURAJK – MX PZM.

“Zawodnicy nie są winni wojnie, ale naród, który utrzymuje taką władzę pośrednio jest winny sytuacji. Czy dzieci, które straciły rodziców i dom są winne sytuacji? Czy pani z kawiarni, której lokal wysadzono w powietrze jest winna sytuacji? Czy zawodnik MX, który nie może teraz startować bo mu garaż, furę i tor zbombardowano jest winny sytuacji? NIE, a ponoszą poważne konsekwencje agresji. W normalnej sytuacji zawsze pomagałem zawodnikom przy przekraczaniu granicy, czy na zawodach – dobrze o tym wiecie. To co się dzieje na wschodzie zdecydowanie nie jest normalną sytuacją. Zakaz startów to mała konsekwencja dla tej sytuacji, która ma wymiar symboliczny.
Wierzę, że jak wojna się zakończy i znów będziemy mogli spotkać się na zawodach. PK.”

Źródło: PZM.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze