O NAS

Jesteśmy z Gdańska. Prowadzimy serwis motocykli w Gdańsku oraz szkołę motocrossu zarówno w Gdańsku przy klubie GAMK jak i w całej Polsce. Marcin Wójcik  ex zawodnik, obecny trener motocrossu, zakończył karierę MX po 16 latach. Sebastian Wójcik ex zawodnik, obecny szef Mxwójcik serwis motocykli, ekspert medialny w motocrossie, trener motocrossu, komentator motocrossu, promotor motocrossu zakończył karierę po 12 latach.

MOTOCROSS to sport dla chłopaków o silnym charakterze. Niesamowita adrenalina, szkoła życia i przetrwania na krawędzi, z której możesz w każdej chwili się poślizgnąć. 16 i 12 lat, które zostaną zawsze w naszej pamięci.

Dla osób, którzy nas nie znają, jesteśmy braćmi.  Marcin – młodszy no i ja Sebastian – starszy. Zaczęliśmy uprawiać motocross dokładnie w październiku 1988 roku czyli bardzo dawno temu. Ja miałem wtedy 15 lat,  Marcin miał 13 lat. Trochę późno ale pamiętajcie, że lepiej późno niż alkoholizm, niż narkomaństwo, złodziejstwo czy też inne gorsze rzeczy, o których nie chce tutaj i teraz wam pisać. Zostaliśmy sportowcami i cały nasz okres młodości był związany tylko z motocrossem.

Fot. Trenermotocros

Mieliśmy wspaniały kontakt z rodzicami, którzy zawsze Nas wspierali. Ja uprawiałem motocross 12 lat. Byłem zawodnikiem może nie tym najlepszym ale też nie tym najgorszym. Zawsze moje miejsce w mistrzostwach Polski było pomiędzy 4-tym a 9-tym miejscem. Za to mój brat uprawiał motocross prawie szesnaście lat i pewnie dalej by uprawiał i zdobywał kolejne ciężko zapracowane tytuły mistrzów polski, gdyby nie jego nieszczęsna kontuzja, która nie pozwoliła mu na dalszą kontynuację przygody z motocrossem.

W chwili obecnej Marcin jest głównym trenerem GAMK Gdańsk oraz szkoły Mxwójcik w motocrossie. W związku z tym, że połowę naszego życia zabrał ten piękny sport

Sebastian Wójcik – Gdańsk Borkowo

jakim jest motocross postanowiliśmy pozostać wśród motocykli i razem wspólnie otworzyliśmy firmę MX Wójcik, która zajmuję się teorią i praktyką w motocrossie. Jesteśmy absolwentami AWF w Gdańsku, co jest naszym małym atutem jeżeli chodzi o sprawy związane z wydolnością i organizacją treningów bez motocykla.

Szkoła motocrossu tylko i wyłącznie dzięki naszym doświadczeniom zdobytym podczas startów w motocrossie, wielokrotnym uczestnictwie w szkole Johhnego van den Berga (były mistrz świata klasy 125cc i 250cc) i stałym kontakcie z naszym friend’em Leonem Giesbersem (szkoleniowcem MX w Holandii) posiada wielu zwolenników, dlatego nasze zgrupowania są organizowane kilka razy w roku.

Posiadamy również dobrze zaopatrzony sklep, sklep online, serwis motocykli offroadowych, szosowych i skuterów oraz quadów japońskich, akcesoria motocyklowe, części oraz jesteśmy dilerami Pit Bike’ów YCF FRANCE. Staramy się zapewnić świetną obsługę zawsze z uśmiechem na twarzy.

Sebastian Wójcik – Mxtv.pl

Zapraszamy również do Naszego warsztatu na  przegląd motocykla, quada lub skutera 2T lub 4T. Szukasz czystego profesjonalnego warsztatu z tradycjami? Zapraszamy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 512-321-056.

Trening z Marcinem Wójcikiem.

Marcin Wójcik
Osiągnięcia Marcina Wójcika:
* 1991 – Wicemistrz Polski klasa 80
* 1996 – II Wicemistrz Polski klasa 125
* 1997 – II Wicemistrz Polski klasa 125
* 1998 – I Wicemistrz Polski klasa 125
* 1999 – Mistrz Polski klasa 125
* 2000 – Mistrz Polski klasa OPEN
* 2001- Wicemistrz Polski klasa OPEN
* 2002 – II Wicemistrz Polski klasa OPEN
* 2003 – Mistrz Polski klasa OPEN
* 2004 – Wicemistrz Polski klasa 125
* 2005 – kontuzja i koniec kariery zawodniczej
* 2006/2008/9 -Trener Kadry Polski w Motocrossie

Trening z Sebastianem Wójcikiem

#22 Sebastian Wójcik
Osiągnięcia Sebastiana Wójcika:

 • 1988 – Pierwszy raz w życiu wsiadłem na motor crossowy
 • 1989 – 11 miejsce w Mistrzostwach Polski klasa 80 cc
 • 1990 – Mistrz Strefy Północnej Klasa 80cc
 • 1990 – 5 miejsce klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski klasa 80cc w połowie sezonu kontuzja
 • 1991 – kontuzja- jeździłem tylko pół sezonu.
 • 1992 – 8 miejsce Klasyfikacja Mistrzostw Polski klasa 125 cc
 • 1993 – Klubowy Mistrz Polski i 7-te miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasa 125 cc
 • 1994 – 6 miejsce klasyfikacji generalnej Mistrzostw polski klasa 125 cc,Powołanie do Kadry Polski w motocrossie przez PZM.  Mistrz strefy północnej klasa 125 cc
 • 1995 – 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasa 250 cc, V-ce mistrz strefy północnej klasa 250 cc, Kadra Polski w Motocrossie
 • 1996 – 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasa 250 cc, II V-ce Mistrz strefy Północnej
 • 1997 – 8 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw polski klasa 250 cc, III V- ce Mistrz strefy Północnej
 • 1998 – 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasa 250 cc
 • 1999 – 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasa 250 cc
 • 2000 – 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Klasa 250 cc
 • 2007/8/9 – Mxwójcik sklep i szkoła atv i motocross.
 • 2009 – Manager BQT QUAD RACING TEAM.
 • 2010 – Organizacja  ZGRUPOWANIA ATV z czołowym zawodnikiem INGO TEN VREGELAAR.
 • Prowadzę naukę jazdy na motocrossie, serwis motocykli oraz sklep z akcesoriami do nich na Pomorzu.
 • Więcej info 58-309-04 84 10.30- 16.30.
Szkoła motocrossu Sebastian Wójcik

Sebastian Wójcik zaprasza na swoje lekcje motocrossu.

Kredo szkoły #22 – Sebastian Wójcik.
1) Nigdy się nie poddawaj.
2) Wszystko staje się możliwe jeśli tego dokonasz.
3) Wygrywa najlepszy a nie najszybszy.
4) Zawsze staraj się zrobić lepiej.
5) Nigdy nie myśl “nie dam rady”.
6) Włącz pozytywne myślenie i nastawienie.
7) Dbaj o motocykl i bądź sobą.
8) Motocross to jedna rodzina.
9) Szanuj kolegę swego bo możesz nie mieć żadnego.
10) Ufaj swojemu trenerowi bo jest Twoim przyjacielem.

#22 dla osób niewtajemniczonych to EX zawodnik motocrossu Sebastian Wójcik. Jestem absolwentem AWF Gdańsk. Ze swojej strony oferuję doświadczenie zdobyte podczas studiów oraz jako ex zawodnik motocrossu z 12 letnim stażem jako zawodnik.

Szkoła motocrossu Sebastian Wójcik

Tematy takie jak: sprawność podstawowa w sporcie motocyklowym, równowaga a sterowność motocykla, higiena żywienia w sporcie motocyklowym oraz metodyka nauczania nie są mi obce. Chciałbym przekazać Wam moją wiedzę i pokazać jak treningi w motocrossie są ważne bez względu na doświadczenie zawodnika. Nawet najlepsi na Świecie zawodnicy mają swoich trenerów.

Serdecznie zapraszam – Sebastian Wójcik.

Serdecznie zapraszam osoby, które są zainteresowane i jeszcze niezdecydowane. U mnie jest zawsze miła atmosfera, ostry wycisk oraz duże wymagania. To wszystko po to aby podnosić Wasze umiejętności i abyście czuli się pewniej i bezpieczniej na motocyklu. Nie ma osób wolnych i szybkich, nie ma selekcji, wszyscy są po to aby razem w drużynie treningowej GET BETTER. Trening motocrossowy jest dobry dla wszystkich. Przyda się każdemu bez względu na dyscyplinę użytkowników motocykli z podniesionymi błotnikami.

Kontakt z Sebastianem Wójcikiem: