MICHAŁ GUTMAŃSKI – PUK ARENA CUP

PUK ARENA w Lipnie 17 grudnia 2023 roku gościła zawodników PIT BIKE. Jest to jedyny obiekt w Polsce gdzie zawodnicy MX i Mini MX mogą trenować w hali krytej. Klub JASTRZĄB LIPNO wraz z fanami pozytywnej adrenaliny zorganizowali po raz pierwszy w Polsce zawody supercrossu tylko i wyłącznie dla Pit Bike’ów. Zapytaliśmy jednego z czołowych zawodników Pit Bike Michała Gutmańskiego o wrażenia po zawodach. Serdecznie zapraszamy poniżej.

Pierwsza runda Supercrossu Pit Bike za nami. Jak wrażenia?

MXWÓJCIK: Czy to był Twój pierwszy start na zawodach halowych?

MICHAŁ GUTMAŃSKI: Tak dla mnie był to pierwszy start w zawodach PIT Bike off road na krytym torze Puka Arena Lipno. Specjalnych obaw nie miałem bo trenujemy na tym torze już kolejny sezon i jest mi znany. Jednak zawody to nie trening i lekki motywacyjny stresik miałem. Założyłem, że jeżeli się nie wywrócę albo nie będę miał awarii to jechałem po wygraną.

MXWÓJCIK: Wrażenia po wyścigu i plan na następną rundę?

MICHAŁ GUTMAŃSKI: Trening kwalifikacyjny poszedł super, wykręciłem najlepszy czas i morale wzrosło.
Pierwszy wyścig troszkę spóźniłem start wyszedłem jako trzeci ale już na drugim okrążeniu byłem na pierwszym miejscu i tak dojechałem do mety.
Drugi wyścig zgoła odmienny już na starcie opuściła się bramka jednocześnie odbiła się od podłoża i poszła w górę co zablokowało mnie i wystartowałem jako ostatni. Na pierwszym i drugim łuku chciałem nadrobić straty niestety jednego z kolegów zarzuciło przez co Zuza odbiła zahaczając mnie i tak razem uderzyliśmy w ścianę. Zuza się pozbierała a ja zostałem. Niestety obiło mi mocno lewe udo ale jest wszystko okej.

MXWÓJCIK: Polecasz zawody w okresie kiedy nie można jeździć po torach otwartych i dlaczego?

MICHAŁ GUTMAŃSKI: Tak. W sportowej rywalizacji można ścigać się zimą. Po za tym miło było spotkać się z koleżankami i kolegami z toru.

MXWÓJCIK: Następna runda…. Jaki plan? Czy pierwsza runda Supercrossu pokazała co jeszcze można zmienić w swojej jeździe?

MICHAŁ GUTMAŃSKI: Na pewno będę uczestniczył w następnych rundach i nie ukrywam, że chcę je wygrać. Podoba mi się trasa i czuje się na niej dobrze.

MXWÓJCIK: Na koniec kilka słów.

MICHAŁ GUTMAŃSKI: Chciałbym serdecznie podziękować sponsorom zawodów jak i moim. Podziękowania obowiązkowo dla moich rodziców. Do zobaczenia w PUK ARENIA 21 stycznia 2024.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej

Komentarze