HISTORIA – GALERIA – 40 LAT WKM WIĘCBORK

Ladies and gentlemen. W tym roku Klub WKM Więcbork obchodził swoje 40 – lecie. Pora na małą niespodziankę i chwilę wspomnień. Serdecznie zapraszamy to obejrzenia świetnej galerii zdjęć oraz historycznego podsumowania działalności Więcborskiego Klubu Motorowego.

Klub sportowy WKM Więcbork obchodził swoje 40-lecie istnienia. Z zapisów historii klubu. W latach 50-tych na terenie Więcborka działał Motorowy Klub Sportowy Pomorzanin, który zapoczątkował powstanie WKM Więcbork. W 1979 Leopold Stypa ówczesny lider grupy motocrossowej wystąpił z inicjatywą założenia klubu i zorganizowania prawdziwych zawodów. W roku 1981 oficjalnie został zarejestrowany klub WKM , który skupił się na wspaniałej dziedzinie sportu jakim jest motocross. Na przełomie 40 lat klub zrzeszał ponad 1000 zawodników reprezentujących w zawodach barwy WKM Więcbork.

W sezonie 2015 zawodnicy klubu swoją ciężką pracą i pasją doprowadzili do historycznego wydarzenia. Jako pierwszy klub motocrossowy w Polsce trzykrotnie z rzędu zdobyliśmy Puchar Polski i tym samym zatrzymaliśmy go na własność. W roku 2017 WKM zdobył puchar Klubowego Mistrza Polski Juniorów , w roku 2018 wywalczył puchar Klubowego Wicemistrza Juniorów i ponownie w roku 2019 WKM Więcbork osiągnął tytuł Klubowego Wicemistrza Juniorów. Obecne władze klubu to: Prezesem Szymon Grzegorczyk V-ice Prezes Adam Nowacki Skarbnik Karol Sobiech Sekretarz Karol Rogalski Zadania i działalność WKM.

Nasz klub zrzesza osoby które łączy pasja do motosportu są to zawodnicy, hobbyści jak i działacze. Prowadzimy cykliczne treningi dla naszych zawodników. Dodatkowo organizujemy szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy dla Policji , Straży Leśnej , Straży Pożarnej i osób prywatnych. Naszym celem podczas szkoleń i treningów jest nauka bezpiecznej, efektywnej, a zarazem efektownej jazdy motocyklem. Tor w 1993 roku oddano do użytku nowy tor motocrossowy. Przez te lata nitka toru przeszła wiele gruntownych zmian. Tor otrzymał certyfikat i homologację do organizowania na nim zawodów i szkoleń. WKM Więcbork posiada jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych torów motocrossowy w Polsce. Cały czas pracujemy na powiększaniem infrastruktury toru. Wyprofilowana i ogrodzona nitka toru posiada wprowadzony system drenażu wody. Trasa przejazdu utrzymuje rewelacyjny stan nawierzchni nawet przy dużych opadach deszczu. Posiadamy biuro zawodów, wiatę a teraz budujemy także pomieszczania socjalne, a jest to ty tylko cześć widocznych działań na torze. Zawodnikom oferujemy ogrodzony i zagospodarowany park maszyn z oświetlaniem i punktami eklektycznymi, a w roku bieżącym oddamy do użytku najnowocześniejszą maszynę startową w kraju. Tor i park maszyn posiada monitoring. Idąc z ideą ochrony środowiska naturalnego wprowadziliśmy ścisłą współpracę z ekologami i sanepidem w naszym rejonie.

Wzorując się na badanych przeprowadzony przez skandynawskich naukowców w roku 2017, które pozytywnie określiły wypływu torów motocrossowych na bioróżnorodność. Analogicznie dla własnej wiedzy zleciliśmy przeprowadzenie badań dotyczących oddziaływania naszego toru na środowisko naturalne i wiemy że nasz tor nie wpływa umajenie na forę i faunę w jego obrębie. Monitorujemy poziom hałasu i emisję spalin silników motocyklowych i bezwzględnie wymagamy mat ekologicznych rozkładanych pod motocyklami. Od wielu lat nasz obiekt jest bazą testowa dla dilerów motocykli sportowych. Firmy zajmujące się sprzedażą i przeróbkami w motocyklach przeprowadzają na torze szereg testów. Podczas imprez i zawodów firmy różnych branż prowadzą wystawy, prezentację i sprzedaż swoich produktów i technologii dla potencjalnych klientów. Współpraca. Klub od zawsze prowadzi otwartą współpracę z firmami, które chcą promować swoje produkty za naszym pośrednictwem. Jesteśmy klubem którego zawodnicy startują w zawodach Mistrzostw Świata , Mistrzostwa Europy i Polski. Barwy naszego klubu motocrossowego WKM są znane i rozpoznawalne już od ponad 40 lat. Kojarzą się ze stałą obecnością w rywalizacji sportowej, wynikami sportowymi ,sportowym duchem i walka Fair Play. Tak właśnie możemy podsumować 40 lecie dzielności WKM Więcbork. Dziękujemy kibicom, którzy licznie pojawiali się na zawodach i kibicowali naszym zawodnikom.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim sponsorom, darczyńcom, opiekunom klubu, mediom. Dziękujemy również rodzicom najmłodszych adeptów ,Wasz trud i poświęcenie są bezcenne i godne naśladowania.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do zawodników, którzy wyróżnili się sportową postawą, co przełożyło się na jeszcze lepsze osiągnięcia sportowe. Zarząd WKM Więcbork. Poniżej krótki urywek z Gali Sportu WKM Więcbork, która odbyła się 26 listopada 2021.

Zapraszamy do odwiedzin profilu Facebook WKM Więcbork – TUTAJ TUTAJ.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze