#831 TOMASZ WYSOCKI – WYWIAD MXoN 2019

Czas pożegnać się z pechem. Nie ma chyba nic lepszego niż reprezentowanie swojego kraju w barwach narodowych na największej imprezie w Motocrossie. Trzymamy kciuki za dobry wynik Tomka Wysockiego.

MXWÓJCIK: Jesteś w drużynie Narodowej Polski aby reprezentować Nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Narodów.
Jakie to uczucie kiedy dowiadujesz się, że to właśnie Ty zostajesz reprezentantem Polski?

TOMASZ WYSOCKI: Na MXoN zazwyczaj jedzie 3 najlepszych zawodników kraju, wiec należeć do tej drużyny jest to duże wyróżnienie ale również efekt ciężkiej pracy jaką każdy zawodnik i wszyscy ludzie wokół niego wkładają w ten sport. Nie ma chyba nic lepszego niż reprezentowanie swojego kraju w barwach narodowych na największej imprezie w Motocrossie.

MXWÓJCIK: Czy wcześniej startowałeś w MXoN?

TOMASZ WYSOCKI: Tak, już kilka lat reprezentowałem Nasz kraj na MXoN (Teutschenthal, Kegums, Ernee, Maggiora, Matterlay Basin) oprócz zeszłorocznej rundy w USA, gdzie zabrakło Polskiego teamu. Wiec będzie to mój 6 raz.

MXWÓJCIK: Jak oceniasz swoją formę w tym sezonie i jaki stawiasz sobie cel na MXoN?

TOMASZ WYSOCKI: Myślę, że jestem przygotowany i gotowy do walki, tym bardziej, ze nie jest to mój pierwszy raz na MXoN i wiem czego się spodziewać. Nie będzie łatwo tym bardziej, że Assen jest bardzo ciężkim torem. Jeśli chodzi o cel to uzyskać jak najlepszy wynik dla Naszego kraju.

MXWÓJCIK: Jak duża jest to presja wiedząc, że za chwilę cała Polska MX będzie Ciebie obserwować?

TOMASZ WYSOCKI: Taka sama jak zawsze, dla mnie nie ma różnicy gdzie i z kim się ścigam. Wyjeżdżam na tor i daje z siebie wszystko.
A to, że wszyscy Cię obserwują to tylko dodaje motywacji.

MXWÓJCIK: Co chciałbyś powiedzieć swoim kibicom przed startem?

TOMASZ WYSOCKI: Dopingujcie Nasza drużynę, trzymajcie kciuki, a my damy z siebie wszystko na torze.

MXWÓJCIK: Czy warto być wytypowanym reprezentantem przez PZM na taką imprezę?

TOMASZ WYSOCKI: Oczywiście, ze tak. Jest to największa impreza motocrossowa i tylko raz w roku. Najlepsi zawodnicy kilkudziesięciu krajów świata w jednym miejscu. Można się wiele nauczyć, nabrać nowego doświadczenia, a to wszystko na pewno zaprocentuje w przyszłości.

MXWÓJCIK: Co sobie myśli zawodnik kiedy za chwilę “musi” rywalizować z największymi, często fabrycznymi rajderami, mistrzami poszczególnych krajów a czasami i mistrzami świata?

TOMASZ WYSOCKI: Ja głównie koncentruje się na sobie i tym co mam zrobić. Staje na starcie i daje z siebie 100% a ze obok są najlepsi na świecie to na pewno miłe uczucie, bo dzięki swojej ciężkiej pracy znalazłem się właśnie na starcie z takimi zawodnikami.

MXWÓJCIK: Kto wspiera zawodnika jadącego na MXoN 2019?

TOMASZ WYSOCKI: Głównie rodzina bez której nigdy bym tu nie był. Wiele innych osób ale również sponsorzy wspierający mnie cały sezon, jak i Ci którzy pomogli w starcie na MXoN.

Polski Związek Motorowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki
BetPol
Wysocki Suspension
Master
Schronisko Górskie PTTK na Turbaczu
KW Race Wear
Acerbis Polska / Moto Ars
Człuchowski Auto Moto Klub Poltarex
Łukasz Wysocki MX Trening
JG Sport
Pirelli
Xcross
CTI Knee Braces
Borntomx

MXWÓJCIK: Dziękujemy i życzymy udanego startu na MXoN 2019.

Tomasz Wysocki Facebook


Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze