#501 MACIEJ WIĘCKOWSKI – WYWIAD MXoN 2019

Maciej Więckowski – debiutant MXoN 2019, młody, utalentowany zawodnik. Na kilka dni przed startem w Motocrossowych Mistrzostwach Świata Narodów jest w dobrym nastroju. Zapraszamy do przeczytania krótkiego mini wywiadu z Maciejem Więckowskim – reprezentantem Polski podczas MXoN 2019.

MXWÓJCIK: Jesteś w drużynie Narodowej Polski aby reprezentować Nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Narodów. Jakie to uczucie kiedy dowiadujesz się, że to właśnie Ty zostajesz reprezentantem Polski?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Uczucie jest wyjątkowe, duma, spełnienie, podekscytowanie, wiem ze to co robiłem całe życie nie poszło na marne i będę reprezentować Polskę w najlepszych zawodach motocrossowych na świecie.

MXWÓJCIK: Czy wcześniej startowałeś w MXoN?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Jeszcze nie startowałem wcześniej w MXON, choć już raz wcześniej miałem propozycje, niestety z powodu kontuzji nie mogłem wziąć udziału.

Maciej Więckowski

MXWÓJCIK: Jak oceniasz swoją formę w tym sezonie i jaki stawiasz sobie cel na MXoN?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Po dobrze przepracowanej zimie z ekipą DUUST początek sezonu miałem bardzo dobry, niestety w połówce sezonu trochę się pogubiłem. Później doszły tragiczne zdarzenia przez co mało jeździłem i forma spadła. Na szczęście na koniec sezonu forma jest wzrostowa.
Mój cel na mxon? Chce jechać swoje i dobrze się bawić. I oczywiście wywalczyć dla Polski finał A co będzie piekielnie trudne.

MXWÓJCIK: Jak duża jest to presja wiedząc, że za chwilę cała Polska MX będzie Ciebie obserwować?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Jak na razie presji nie czuje wcale, może się to zmienić jak wjadę na tor i zobaczę, ogromne trybuny, tłum ludzi i powiewające biało czerwone flagi.

MXWÓJCIK: Co chciałbyś powiedzieć swoim kibicom przed startem?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Żeby brali gumowce, biało czerwoną flagę i jechali do Assen robić hałas. Jeśli się nie uda to zapraszam do śledzenia mnie i całego teamu w social mediach.

Mistrzostwa Świata Narodów w Motocrossie 2019

MXWÓJCIK: Czy warto być wytypowanym reprezentantem przez PZM na taką imprezę?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: Tak. Z punktu widzenia debiutanta sam fakt startu to powód do dumy. Na pewno nie jedziemy na MXON się wzbogacić, a szkoda.

MXWÓJCIK: Kto wspiera zawodnika jadącego na MXoN 2019?

MACIEJ WIĘCKOWSKI: PZM oraz prywatni sponsorzy, którym jestem niezmiernie wdzięczny: Seed Car, Miasto Lublin, Drifttrike, CST, LIQUI MOLY Polska, Masters, MMX i wiele innych, dzięki którym mój start i moje ściganie nie byłoby możliwe. Pozdrawiam i do zobaczenia

MXWÓJCIK: Dziękujemy i życzymy udanego startu na MXoN 2019.

Profil Facebook – Maciej Więckowski.


Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze