WIDEO MOTO SZKOŁA – UCZYMY SIĘ ZAKRĘTÓW

Fanów motocrossu, enduro, mini crossów zapraszamy do obejrzenia kolejnego świetnego materiału wideo. Materiał skierowany jest do rajderów początkujących oraz osób, które wkrótce zamierzają kupić dużego lub małego crossa. Serdecznie zapraszamy.

No i tutaj znowu Wam powtórzymy Nasze przesłanie. Zapewne szkolenie poprzez wideo nikomu nigdy nie zaszkodziło aczkolwiek zawsze radzimy aby wejść szczególnie na początku kariery z podniesionymi błotnikami razem z instruktorem. Musicie jednak pamiętać, że na jednej lekcji się nie skończy. Często aby opanować początkowe prawidłowe nawyki ruchowe adepci potrzebują od kilku do kilkunastu treningów. W motocrossie jest ogrom czynników oraz nawyków, które muszą zagrać w odpowiednim momencie. Wyuczenie się idealnego timingu wymaga wiele poświęceń oraz mnóstwo czasu. Jak mówią szkoleniowcy : ” Do sukcesu nie ma windy, zawsze trzeba iść schodami”. Także Panie i Panowie do pracy.

Podsumowując o czym musimy pamiętać?

  • mamy 3 hamulce w motocyklu : przedni, tylny i silnik a i czasem dobra banda
  • jakiego hamulca używa się najwięcej
  • zawsze hamujemy w odpowiedniej pozycji
  • timing hamowania czyli idealna koordynacja pozycji i hamowania
  • zakręt to: wejście tzw. dohamowanie, set up ułożenie w łuku i wyjście czyli “ogień”
  • trenujemy z instruktorem

Nie obejrzałeś jeszcze lekcji podstaw motocrossu? Nie martw się. Nic straconego. Poniżej link to materiału, który zapewne pomoże być lepszym i szybszym.

Zerknij na Nasze poprzednie artykuły, które powinny Ciebie zainteresować.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze