KTO Z POLAKÓW WYSTARTUJE W LOKET?

Kibice z Polski gotowi na wyjazd do Loket. Dlaczego? To nie tylko kolejna runda Mistrzostw Świata w Motocrossie. Jesteście ciekawi kto jest na liście zgłoszeń z Polski? Zerknijcie poniżej.

MXGP Republiki Czeskiej będzie również gospodarzem finałów EMX65 i EMX85, wyjątkowej rundy EMX2T oraz dwóch rund Junior e-Motocross Series, jednej w sobotę i jednej w niedzielę.

Runda Mistrzostw Świata FIM Motocross 2023 wraca do Europy w Loket na MXGP Czech w dniach 15-16 lipca 2023.

Dzięki uprzejmości www.mxgp.com zamieszczamy harmonogram i listy zgłoszeń zawodników startujących w MXGP Republiki Czeskiej. Nie zabraknie biało czerwonych akcentów.

Mistrzostwa Świata FIM Motocross powracają jako dwunasta runda serii 2023 na MXGP Czech. Słynny tor Loket będzie gospodarzem Grand Prix MXGP po raz 26.

Loket jest obecny w kalendarzu MXGP od 1995 roku, kiedy Joel Smets wygrał pierwszą edycję. Od tego czasu wielu legendarnych zawodników ścigało się na torze, takich jak Stefan Everts, który wygrał 3 razy, Mickael Pichon, również 3-krotny zwycięzca na początku 2000 roku i oczywiście ten, który wygrał najwięcej z 4 zwycięstwami GP, Antonio Cairoli. Kilku rajderów, którzy nadal są w formie, również odniosło zwycięstwa, na przykład Jorge Prado z Red Plate Red Bull GASGAS Factory Racing, który dwukrotnie wygrał w MX2 (2018, 2019) i raz w MXGP w 2021 roku. Romain Febvre z Kawasaki Racing Team również wygrał tutaj w 2015 i 2019 roku w MXGP oraz Jeremy Seewer z Monster Energy Yamaha Factory MXGP Team, który wygrał ubiegłoroczne Grand Prix.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze