AMATORSKIE MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR 2022 MOTOCROSS

Już wkrótce ruszają zapisy on-line do Amatorskich Mistrzostw Warmii i Mazur. Moto – Klub Lidzbark Warmiński serdecznie zaprasza wszystkich fanów motocrossu. Jakie klasy biorą udział i kto może wystartować? Zerknijcie poniżej.

Zawodniku, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Zapisy do zawodów wyłącznie on-line. Brak możliwości zapisów w dniu zawodów. Obserwujcie profil FACEBOOK Moto – Klub Lidzbark Warmiński.

W zawodach biorą udział cztery klasy:

  • Amator Hobby. W tej klasie zapisują się zawodnicy rozpoczynający przygodę MX, mający małe doświadczenie w motocrossie, ukończone 18 lat.
  • Amator Pro. W tej klasie zapisują się zawodnicy średniozaawansowani oraz zaawansowani posiadający już pewne umiejętności, trenujący systematycznie, ukończone 18 lat. Klasa także przeznaczona dla byłych zawodników: posiadający licencję C przed rokiem 2019, zawodników posiadający licencję A lub B przed rokiem 2016.
  • MX1BiC + MX2BiC, zapisują się zawodnicy posiadający aktualną licencję B lub C.

Wpisowe :

Amator Hobby-170zł w tym wliczone ubezpieczenie + transponder.

Amator PRO-170zł w tym wliczone ubezpieczenie + transponder.

MX1BiC + MX2BiC+150zł w tym wliczony transponder.

Czas wyścigów :

Amator Pro – 10min + 2okr,

Amator Hobby – 10min + 2okr,

MX1BiC + MX2BiC – 15min + 2okr.

Każda z klas uczestniczy w dwóch treningach – weryfikacyjnym i kwalifikacyjnym. W klasach Amator trening weryfikacyjny posłuży dla organizatora m.in. do „wyłapania” zawodników wyraźnie odstających umiejętnościami od reszty zawodników. Zostaną oni przeniesieni z klasy Amator Pro do Amator Hobby lub odwrotnie i wezmą udział w treningu kwalifikacyjnym w klasie której będą startować podczas wyścigów. Zawodnicy, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc w klasie AMATOR HOBBY w MWiM 2021 przechodzą automatycznie do klasy AMATOR PRO w MWiM 2022.

Źródło: FACEBOOK Moto – Klub Lidzbark Warmiński.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze