MISTRZOSTWA POLSKI PIT BIKE ? – KIT CZY PRAWDZIWY HIT???

Już w tym roku poznamy pierwszych Mistrzów pit bike! Polski Związek Motorowy ogłosił oficjalny kalendarz wyścigów w dyscyplinach motocyklowych na 2020 rok. Mistrzostwa Polski Pit Bike SM są już pewne.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Pit Bike zostaną rozegrane w dniach 5-6 września 2020 na torze Awix Racing Arena w Toruniu. Warunkiem startu będą rezultaty uzyskane w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM. Taka forma kwalifikacji do Mistrzostw Polski, pozwoli stanąć do rywalizacji najlepszej trzydziestce w każdej klasie.

-To kolejny krok milowy dla naszej dyscypliny – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Długo zabiegaliśmy o to, by Mistrzostwa Polski pojawiły się w kalendarzu minimotocykli. Udało się, co więcej to wielkie wydarzenie odbędzie się w Toruniu, czyli mieście siedziby naszego klubu i na świetnym, lubianym przez zawodników obiekcie. Nie mogę doczekać się tej rywalizacji. Już trzymam kciuki za pierwszych zwycięzców nowego cyklu.

Znamy także terminy czterech rund Pucharu Polski Pit Bike SM. Pierwsza odbędzie się 2 maja 2020 w Koszalinie, druga 30 lub 31 maja na torze Słomczyn k. Warszawy, a 15 sierpnia zawodnicy spotkają się w Starym Kisielinie. Finał zmagań zaplanowano 10 października w Bydgoszczy. Źródło: www.pitbike24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze