DOBRA HISTORIA – OD PIT BIKE DO DUŻYCH CROSSÓW

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się, że małe motocykle są pierwszym przystankiem na drodze motoryzacyjnej pasji. Talent i ambicja wielu zawodników pit bike sprawiają jednak, że nieustannie szukają oni nowych wyzwań. Jednym z nich jest Kacper Błaszak, który dzieli się z nami swoimi wrażeniami po treningach na dużych crossach.

Mini cross motocross

W ostatnim czasie Kacper Błaszak i jego koledzy nie oszczędzają się na treningu i próbują swoich sił na dużych crossach. Młody zawodnik zapewnia jednak, że doświadczenie zdobyte na pit bike pozwoliło mu z łatwością przestawić się na większy sprzęt. -Z przestawieniem się na duży motocykl nie miałem problemu, ponieważ wcześniej jeździłem już rekreacyjnie na pełnowymiarowym motocyklu mojego taty – opowiada Kacper. -Ponadto uważam, że każdy kto jeździ na pit bike nie będzie miał problemu ze spróbowaniem swoich sił na dużym motocyklu. Na małych motocyklach, można nabyć naprawdę wiele cennych umiejętności. Na pit bike nauczyłem się, przede wszystkim techniki jazdy. Zawdzięcza to głównie treningom prowadzonym, przez pana Marcina Wójcika– dodaje .

pit bike motocross

W zeszłym sezonie Kacper prezentował doskonałą formę, podczas cyklu Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup w Głażewie. Startował on w klasie STOCK 150 MX i regularnie mogliśmy zobaczyć go na podium. Choć aktualnie jego trening ukierunkowany jest na doskonalenie jazdy na dużych crossach, to zapewnia że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w zawodach pit bike. -Aktualnie głównie trenuję, pod kątem jazdy na dużych motocyklach – przyznaje Kacper. –W tym sezonie planuję spróbować swoich sił w Mistrzostwach Strefy Północnej w Motocrossie. Dalej będę jednak brał udział w cyklu Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup. W związku z tym obecnie doskonalę, zarówno technikę jazdy na pit bike, jak i technikę, i szybkość jazdy na dużym motocyklu – dodaje. Poniżej wrzucamy filmik, jak Kacper trenuje na torze w Sulnówku i już teraz życzymy powodzenia w najbliższym sezonie.

Źródło : www.pitbike24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze