ŚWIETNY TRENING W PIEKIELNYM UPALE – LESZNO I GAWORZYCE

Marcin Wójcik – W miniony weekend zostałem zaproszony przez Jakuba Majchrzaka z ekipy RC Leszno do poprowadzenia treningu w jego rejonach. Pierwszego dnia naszego wspólnego treningu pracowaliśmy na treningowym torze w Gronówku gdzie zwykle ekipa z Leszna trenuje. Na bardzo małej powierzchni znajduje się tam bardzo dużo interesujących elementów do treningu. Tor posiada nawierzchnię miękką a więc dość szybko się rozbija co powoduje, że zawodnicy muszą ekspresowo reagować na zmieniające się warunki na torze.

Celem naszego treningu było dopracowywanie poszczególnych elementów techniki jazdy. Skupialiśmy się głównie na umiejętności łączenia elementów w całość oraz bycia szybkim i agresywnym na motocyklu w miejscach gdzie jest to niezbędne. Stare powiedzenie mówi ; “czasem trzeba gdzieś stracić żeby następnie dwa razy nadrobić”. Ta zasada w motocrossie w wielu miejscach się sprawdza. Czyli nie zawsze dużo hałasu i pełny gaz są gwarancją szybkiej jazdy.
Trenowaliśmy w dwóch grupach małe i duże motory, co pozwoliło na bardzo indywidualne podejście do grupy.

Drugiego dnia “szczęka mi trochę opadła”. Na zaproszenie Sebastiana Kałużnego z Motoklubu Gaworzyce pojawiliśmy się na pięknym obiekcie w Gaworzycach. Do ekipy Rc Leszno dołączyła grupa z Gaworzyc.
Tor w Gaworzycach według mnie spełnia wszelkie kryteria by być obiektem, na którym mogą odbywać się zawody najwyższej rangi. Zarówno pod kątem szkoleniowym jak i w celu przeprowadzenia zawodów posiada wszystko co niezbędne.

Jest świetnie położony na wzgórzu. Posiada bardzo ciekawą konfigurację. Bardzo fajnie i atrakcyjnie zostało wykorzystane naturalne ukształtowanie terenu. Na dodatek znajduje się tam każdy rodzaj nawierzchni. Ciekawe i widowiskowe skoki, zjazdy i podjazdy, ciasne i szybkie łuki. Na dodatek część trasy jest nawadniana i w nie długim czasie cały tor będzie posiadał system nawadniania. “Nie do wiary” – nareszcie zaczynają się pojawiać obiekty z prawdziwego zdarzenia. My trenerzy będziemy pracować w super warunkach a zawodnicy będą mogli się dużo szybciej rozwijać dzięki świetnie przygotowanych torach z przyczepną nawierzchnią. Tym właśnie się różnimy od Europy zachodniej. Jak widać jednak idziemy do przodu!!!

Brawo dla ekipy z Gaworzyc. Wielkie dzięki za możliwość treningu na tak świetnym obiekcie. Polecam wszystkim trening w Gaworzycach.
Kończąc mój wywód chciałbym podziękować za zaangażowanie zawodników, organizatorów oraz rodziców w naszym wspólnym dwudniowym zgrupowaniu.
Mam nadzieję, że nasza praca jaką wykonaliśmy przyniesie pozytywne efekty. Jestem pewien , że tak będzie ponieważ każda z ekip ma bardzo zaangażowanego opiekuna.

Marcin Wójcik.

Link do fotorelacji nr 1 – TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Link do fotorelacji nr 2 – TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Zapraszam na kolejne zgrupowanie do Wschowy 11/12.08.18. Zgłoszenia proszę kierować smsem na numer telefonu 513 028 587.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze