WIDEO – ŚWIATOWA PREMERIA NOWEGO SUNDAY – MOTORS

Motocykl niebawem dostępny w Polsce w sieci dealerskiej YCF. Rewelacyjne wieści dla wszystkich naśladowców Rossiego, czy Marqueza. 1 czerwca zaprezentowano nowy minimotocykl w stu procentach przeznaczony do jazdy w wersji Flat Track.

To właśnie zawodnicy MotoGP w dużej mierze rozpromowali ten rodzaj jazdy. Szalenie popularny w Stanach Zjednoczonych i wzbudzający coraz większe zainteresowanie na polskim gruncie Flat Track, teraz dostępny będzie na wyciągnięcie ręki. To prawdziwa rewolucja w segmencie minimotocykli. Po kilkunastu latach doświadczenia francuski producent pit bike’ów: YCF, postanowił pod marką Sunday-Motors wypuścić ze swojej taśmy bardzo specyficzny i stylowy produkt przeznaczony do jazdy w uślizgu.

Pytacie kiedy? Jeszcze tego lata będzie można spróbować jazdy na nowym motocyklu Sunday-Motors.

Sunday-Motors oparty został na bardzo dobrze znanych silnikach, wykorzystywanych w pit bike’ach. Do wyboru będą dwie wersje. Podstawowa została wyposażona w niezawodny silnik o pojemności 150 cc (stosowany między innymi w serii YCF Pilot), zaś wersja mocniejsza to również doskonale znany, chociażby z modeli YCF SP3, czterozaworowy silnik Daytona o pojemności 190 cc.

Modele przeznaczone są oczywiście do jazdy na nawierzchni szutrowej, między innymi na torach żużlowych czy miniżużlowych, a więc nie dziwi fakt zastosowania 14 calowych kół z oponami o bieżniku typowym dla dyscypliny Flat Track. Tradycyjne, proste zawieszenie, szeroka kierownica, odpowiedni kąt główki ramy sprawiają, że jazda w uślizgu po owalu będzie niesamowitą przygodą. Tym bardziej, że motocykl nie posiada przedniego hamulca.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa zawodników zastosowano zrywkę, która ma za zadanie zgasić silnik w momencie upadku. Zaprezentowane modele w większości zostały oparte na niedrogich częściach wykorzystywanych w pit bike, dzięki czemu koszty eksploatacji pojazdu będą nadal mini.

Trzeba również wspomnieć o nietuzinkowej stylistyce Sunday-Motors. Inspirowany tradycyjnym, amerykańskim wyglądem, na pewno nie zawiedzie swoich odbiorców.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze