MOTOCROSS ZASADY ROZGRYWEK – REGULAMIN SPORTU MOTOCYKLOWEGO 2018

Polski Związek Motorowy Główna Komisja Sportu Motocyklowego przedstawia regulamin dotyczący motocrossu na sezon 2018. Nie bez znaczenia przedstawiamy aktualny regulamin sportu motocyklowego dyscypliny Motocross. Jest kilka interesujących zmian, z którymi trzeba i warto się zapoznać. Zmiany w stosunku do sezonu 2017 zaznaczono na niebiesko. Zapraszamy poniżej.

Regulamin PZM rozgrywek na sezon 2018 motocross

PZM – Regulamin Sportu Motocyklowego MOTOCROSS 2018 – TUTAJ.

Na szybko kilka nowości:

  • Zabrania się puszczania muzyki przez publiczny system nagłośnieniowy w trakcie trwania wyścigów głównych. Dopuszcza się podkład muzyczny podczas procedury startu.
  • Egzamin teoretyczny na certyfikat kandydat na zawodnika musi zdać wcześniej w okręgu lub w dniu poprzedzającym zawody.
  • Kandydaci na zawodnika przystępujący do egzaminu praktycznego – oprócz wpłaty wpisowego i opłaty za pomiar czasu – transpondera – ponoszą dodatkowo następujące koszty: 25,00 PLN za egzamin teoretyczny (za wyjątkiem sytuacji, gdy egzamin teoretyczny został zaliczony wcześniej w okręgu), 25 PLN za egzamin praktyczny i 25,00 PLN za ubezpieczenie.
  • Zakaz wstępu do strefy napraw i sygnalizacji obowiązuje dla osób poniżej 16 roku życia. Limit wieku nie dotyczy zawodników posiadających identyfikatory.
  • Motocykl wprowadzony do strefy oczekiwań nie może powrócić przed wyścigiem do parku maszyn i nie podlega wymianie. W strefie oczekiwania dozwolone są prace przy motocyklu.
  • Lider klasyfikacji generalnej po danej rundzie w każdej z klas za wyjątkiem MX2JUNIOR i MX QUAD JUNIOR, ma prawo startować w rundzie kolejnej z czerwonym tłem i białym numerem startowym na przedniej tablicy.

Jak zauważyliście jest kilka kosmetycznych zmian z którymi trzeba się zaznajomić.

PZM – Regulamin Sportu Motocyklowego MOTOCROSS 2018 – TUTAJ.

zasady rozgrywek zawodów motocross sezon 2018

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze