ŁAŃCUCH RK 520MXZ5 – PREDATOR

Łańcuchy serii 520MXZ5 nowość w MXWÓJCIK Gdańsk. Dla fanów motocrossu z całej Polski wsparcie cenowe na hasło “MOTOCROSS”. Zapraszamy do współpracy. Zobacz więcej informacji.

Na Hasło “MOTOCROSS” TEL. 512321056 ustalimy wspólnie przyjemną cenę. MXWójcik – Twój sklep motocrossowy.

Następca niezwykle popularnego łańcucha MXZ4, przeznaczonego do użytku w profesjonalnym motocrossie i enduro.
Nowa wersja powstała na bazie informacji, które spływały przez ostatnie 4 lata od mechaników profesjonalnych teamów wyścigowych. Zwrócili oni uwagę, że w ekstremalnie trudnych warunkach użytkowania łańcuchy czasem zbyt szybko się wyciągają. Inżynierowie RK podjęli więc decyzję o zastosowaniu grubszego (o 0,2 mm) materiału, z którego wyprodukowane są płytki wewnętrzne łańcucha MXZ5 w stosunku do modelu MXZ4. W wyniku tego zabiegu masa łańcucha wzrosła jedynie o 0,2 g/1 ogniwo, natomiast znacząco zwiększono wytrzymałość na rozciąganie 37,8 kN (35,6 kN w przypadku modelu MXZ4). Pierwsze testy wykonane przez profesjonalnych zawodników w sezonie 2022 potwierdzają słuszność tego zabiegu. Łańcuch MXZ5 wytrzymuje dużo większe obciążenie podczas zawodów sportowych.

Na Hasło “MOTOCROSS” TEL. 512321056 ustalimy wspólnie przyjemną cenę.

W motocrossie ogromnym problemem dla zachowania odpowiedniej żywotności są skoki. W celu przezwyciężenia problemu opracowano specjalną technologię HCR (obróbka twardego chromu), w wyniku czego tworzy się twarda warstwa węglika chromu na powierzchni nitów, dzięki temu dostajemy powierzchnię o twardości 1600~1800Hv, co znacznie poprawia ich odporność na zużycie. Chociaż zewnętrzna warstwa nitów jest bardzo twarda, wewnętrzny rdzeń ma standardową twardość, aby absorbować naprężenia pochodzące z ekstremalnych skoków.

Łańcuchy RK MXZ5 są dostępne w różnych kolorach oraz w wersji GOLD. Na Hasło “MOTOCROSS” TEL. 512321056 w MXWójcik ustalimy wspólnie przyjemną cenę. Zapraszamy.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze