JAK WYSTARTOWAĆ W ZAWODACH PIT BIKE 2023?

Świetny poradnik by www.pitbike24.pl jak wystartować w zawodach po raz pierwszy. Serdecznie zapraszamy poniżej.

W sezonie 2022 zawodnicy ścigający się na torach ziemnych rywalizowali w sześciu rundach Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, na torach całego kraju i dwudniowych Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road. Zawodnicy jeżdżący na asfalcie spotkali się cztery razy podczas rozgrywek pucharowych i raz podczas dwudniowego eventu mistrzostw. W sezonie 2023 w obu przypadkach ilość rund będzie zwiększona. Więcej info na temat sezonu 2023 – TUTAJ – TUTAJ.

Chcesz wystartować pierwszy raz?

  • Zawody Pit Bike skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Minimalny wiek zawodnika to ukończony 8.rok życia.
  • Jakie zawody są organizowane? Puchar Polski i Mistrzostwa Polski. Oba cykle organizowane są zarówno w wersji motocrossowej z oznaczeniem Off-Road i na torach asfaltowych z oznaczeniem SM.
  • Spełniasz wiek zawodniczy, masz Pit Bike MRF, Kayo, YCF lub RXF? Czas na przystąpienie do licencji zawodniczej – zdasz ją na każdej rundzie Pucharu Polski Pit Bike – wystarczy, że wykonasz wcześniej badania u lekarza sportowego i z tzw. żółtą książeczką PZM (tu możesz pobrać i wydrukować przed wizytą u lekarza: Karta zdrowia zawodnika sportu motorowego (sport motocyklowy i żużlowy dla zawodników do 16 roku życia)) stawisz się w dniu zawodów. Na miejscu zdasz egzamin teoretyczny – ze znajomości zasad obowiązujących na torze, zaś ukończenie zawodów będzie równoznaczne ze zdaniem części praktycznej. Wyjątkiem, gdzie nie jest wymagana licencja – jest klasa Amator na off-roadzie – nie posiada ona jednak klasyfikacji generalnej i dotyczy tylko osób pełnoletnich. 
  • Więcej o tym, jak wystartować w zawodach:
  • W jakiej klasie wystartować? Wszystko zależy od wieku i pojemności, na której chcesz startować. To możesz sprawdzić w regulaminie Regulamin Ramowy Pucharu Polski Mini Motocykle Pit Bike (YCF, MRF, KAYO, RXF) 2022 dostępnym na stronie Polskiego Związku Motorowego. 
  • Poniżej 8 roku życia – Młodsze dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z jazdą na minimotocyklach, zapraszamy na tzw. jazdy pokazowe – bez rywalizacji i punktów. Jazdy odbywają się w dniu zawodów i kończą się otrzymaniem medalu na podium. To wstęp do świata motorsportu dla najmłodszych od 6 roku życia – wymagana tylko zgoda rodziców.
  • Macie pytania? Piszcie pod adres: otopit@otopit.pl 

Źródło : www.pitbike24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze