TEAM USA ATVMX POJAWI SIĘ NA QUADCROSS EUROPEAN OF NATIONS 2022

Team USA ATVMX powróci do zawodów Quadcross European Nations 24-25 września 2022. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią drużyna z USA powalczy o Mistrzostwo. Impreza, która ma się odbyć na torze Kramolin w Czechach, przyciąga zawodników z 20 krajów i ponad 6000 widzów. Po zdobyciu tytułu w 2017, 2018 i 2019 roku ekipa z USA będzie się starała o swoje czwarte mistrzostwo.

Zespół 2022 USA:

  • Ford Brothers Racing/Fly Racing/SSi Decals/Maxxis/DWT/Maxima/Fourwerx/Walsh’s Bryce Ford
  • Phoenix Racing/CST Tires/Elka/Moose Racing’s Joel Hetrick
  • Wienen Motorsports/Maxxis/SSi Decals/Fly Racing/Yamaha’s Chad Wienen.
  • Weteran branży i konstruktor silników Mark Baldwin z Baldwin Motorsports będzie pełnił funkcję kierownika zespołu, a Harv Whipple będzie delegatem zespołu.
Od lewej do prawej: Bryce Ford, Joel Hetrick, Chad Wienen i kierownik zespołu Mark Baldwin.

Zbieranie funduszy dla zespołu odbywało sie przez cały sezon 2022. Dostępne były różne możliwości sponsorowania. Co oferowano sponsorom? Sponsorzy zostaną przedstawieni w namiocie gościnnym zespołu, w mediach społecznościowych zespołu i zostaną wspominani w przyszłych komunikatach prasowych.

Platynowy Sponsor: 10 000 $, obejmuje cztery bilety na wyścig i dostęp do strefy gościnności Team USA podczas wydarzenia
Złoty Sponsor: 5000 $
Srebrny Sponsor: 2500 $
Brązowy sponsor: 1000 $

„Mamy znakomity zespół wybrany do reprezentowania Stanów Zjednoczonych w międzynarodowych zawodach ATV” – powiedział kierownik zespołu Mark Baldwin. „Jako najlepsi zawodnicy w naszym kraju, po raz kolejny mamy okazję pokazać światu kaliber zawodników ATV wyszkolonych przez Stany Zjednoczone. Naszym celem jest zdobycie czwartego mistrzostwa”.

Photo Credit: TX Moto Co/Brandon Pierce
  • Ośmiokrotny mistrz AMA Pro ATV Motocross National Championship Series, Chad Wienen, po raz czwarty będzie reprezentował USA na międzynarodowej imprezie.

„Jestem zaszczycony, że zostałem ponownie wybrany do reprezentowania zespołu USA”, powiedział Wienen. „Naprawdę fajnie jest być częścią każdego amerykańskiego zespołu, który wziął udział w tym wydarzeniu. W tym roku mamy wspaniały zespół, który stara się zdobyć nasz czwarty tytuł. Jestem podekscytowany tą możliwością i zobaczeniem wszystkich, za którymi tęskniliśmy przez ostatnie kilka lat. Chcę również podziękować ludziom stojącym za tym wysiłkiem”.

Photo Credit: TX Moto Co/Brandon Pierce
  • Joel Hetrick, dwukrotny mistrz AMA Pro ATV Motocross National Championship Series, weźmie udział w drużynie po raz trzeci.

„Wspaniale jest zostać ponownie wybrany do zespołu USA” – powiedział Hetrick. „Po dwukrotnym występie i obu wygranych przez drużynę jest to doświadczenie, którego jestem zaszczycony, że mogę być częścią. Ścigać się z najlepszymi na świecie to jedno, a zwycięstwo to po prostu niesamowite uczucie. Jestem podekscytowany podróżą i ponownym spotkaniem ze znajomymi twarzami zza oceanu. Dziękuję Team USA za możliwość i oczywiście Davidowi Ellerowi z Phoenix Racing za wsparcie. Let’s go Team USA!”

Photo Credit: TX Moto Co/Brandon Pierce
  • Bryce Ford jest zawodowcem trzeciego roku w AMA Pro ATV Motocross National Championship Series, ale będzie debiutantem na tym zagranicznym wydarzeniu. Ford, najmłodszy członek amerykańskiego zespołu, który wziął udział w tym wydarzeniu, czekał na możliwość dołączenia do zespołu.

„To naprawdę zaszczyt zostać wybranym do ścigania się w zespole USA” – powiedział Ford. „Kiedy Stany Zjednoczone po raz pierwszy startowały w tym wydarzeniu w 2017 roku, moim marzeniem było zostać kiedyś częścią zespołu. Teraz bycie u boku Joela Hetricka i Chada Wienena – dwóch największych zawodników ATV – jest doświadczeniem na całe życie. Cieszę się, że mogę pracować jako zespół, aby przywieźć do domu kolejny złoty medal dla Stanów Zjednoczonych”.

Drużyna będzie rywalizować w trzech 25-minutowych wyścigach. Treningi dowolne i kwalifikacje odbędą się 24 września, a ceremonia otwarcia i wyścigi rozpoczną się 25 września. Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna, a powtórka zostanie pokazana na MAVTV w późniejszym terminie.

„Zespół przygotowywał się do zawodów od kilku miesięcy” – powiedział kierownik zespołu Mark Baldwin. „Nasi zawodnicy – Bryce, Joel i Chad po raz kolejny pokażą, jak silni są amerykańscy rajderzy ATV w zestawieniu z najlepszymi zawodnikami na świecie . Jako zespół koncentrujemy się na przywiezieniu do domu kolejnego tytułu.”

Źródło: www.atvmotocross.com

Komentarze