FIM WPROWADZA “SANKCJE” DLA ROSJAN I BIAŁORUSINÓW

FIM ogłasza swoje decyzje w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. W dniu 5 marca 2022 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie FIM Board of Directors. Czy zawodnicy z Rosji i Białorusi pojadą w zawodach międzynarodowych i lokalnych w innych krajach? “Po dokładnym rozważeniu zaleceń Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i specyfiki naszego sportu, Zarząd jednogłośnie potępił rosyjską inwazję na Ukrainę.” Co dalej?

FIM : Podjęto następujące tymczasowe, pilne i zabezpieczające decyzje, które wchodzą w życie natychmiast i pozostają w mocy do odwołania:

  • Zawieszenie dla Federacji Motocyklowej Rosji (MFR) i Białoruskiej Federacji Sportu Motocyklowego (BFMS) wydawania licencji FIM oraz licencji FIM już dystrybuowanych. Zawieszenie funkcji osób z MFR i BFMS działających jako Urzędnicy FIM oraz członkowie/eksperci/agenci Komisji FIM. W rezultacie żadni rosyjscy i białoruscy zawodnicy, drużyny i działacze nie mogą brać udziału w jakichkolwiek zawodach i działaniach FIM.
  • Zawieszenie rejestracji i anulowanie wszystkich Zawodów FIM, takich jak Międzynarodowe Zawody FIM, Mistrzostwa Świata FIM i Zawody z Nagrodami FIM odbywające się w Rosji, Białorusi i Ukrainie oraz jeśli ma to zastosowanie, przeniesienie tych Zawodów FIM do innego kraju.
  • Przerwanie wszelkich innych działań FIM, w tym między innymi seminariów, spotkań komisji, obozów szkoleniowych odbywających się w Rosji, Białorusi i Ukrainie.

Zarząd FIM jednogłośnie rekomenduje wszystkim Członkom Stowarzyszonym i Związkom Kontynentalnym stosowanie tych środków na poziomie krajowym i kontynentalnym.

Prezes FIM Jorge Viegas dodał: „Wyrażamy współczucie i solidarność ze wszystkimi cierpiącymi w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę i pozostajemy w bliskim kontakcie z naszym członkiem stowarzyszonym na Ukrainie (FMU). Chciałbym podziękować członkom Zarządu FIM za podjęcie tych działań w interesie sportu i pokoju. FIM wraz ze swoimi promotorami i organizatorami już działał w tej sprawie i odwołał zaplanowane zawody FIM w Rosji, Białorusi i Ukrainie. Ogłoszone dziś decyzje są zgodne z zaleceniami i oświadczeniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, dostosowanymi do naszego sportu. Rodzina FIM z wielkim smutkiem przygląda się rozwojowi sytuacji na Ukrainie i z nadzieją czeka na szybkie i pokojowe rozwiązanie ”.

Źródło: FIM

Artykuł FIM – TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze