POLACY NA STARCIE EMX65 I EMX85 RIOLA SARDO 2021

Jaworski i Psiuk na starcie Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 w Riola Sardo. 18 września 2021 w słonecznej Italii, na Sardynii, na torze w Riola Sardo odbędzie się Finał Mistrzostw Europy EMX65 EMX85. Na maszynie startowej staną najlepsi młodzi zawodnicy z całej Europy, którzy awans do finału wywalczyli uzyskując najlepsze rezultaty w swoich strefach.

Polacy na finale Mistrzostw Europy w Motocrossie 2021.

FIM Europe rozgrywki dla najmłodszych zawodników podzielił geograficznie na strefy. Cztery strefy EMX65 EMX85 to:

*Północno-Zachodnia obejmująca: Finlandię, Norwegię, Szwecję, Danię, Niemcy, Holandię, Belgię, Luksemburg, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Czechy i Słowację.

*Północno-Wschodnia, w której znalazły się: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Rosja i Kazachstan.

*Południowo-Wschodnia do której trafiły: Węgry, Rumunia, Mołdawia, Bułgaria, Turcja, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Grecja, Izrael, Macedonia, Czarnogóra i Serbia.

*Południowo-Zachodnia z: Andorą, Chorwacją, Portugalią, Hiszpanią, Francją, Włochami, Monako, San Marino, Słowenią, Szwajcarią, Austria, Liechtensteinem i Maltą.

Do finału, po znakomitych występach w zawodach strefy Północno-Wschodniej awansowało dwóch reprezentantów Polski.

Michał Psiuk (#729) w klasie EMX65 wywalczył czwarte miejsce. Michał po czerech rundach może pochwalić się dorobkiem 141 punktów. Tyle samo uzbierał trzeci zawodnik strefy Aliaksandr Frydlender (BLR). Drugie miejsce w strefie zajął Enriko Peilman (EST), a najwięcej punktów zdobył Lucas Leok (EST).

W klasie EMX85 Bartosz Jaworski (#738) stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Bartek po znakomitej jeździe w czterech rundach uzbierał 139 punktów, tyle samo, co Semen Rybakov (RUS), który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strefy. Najlepszy był Janis Martins Reisulis (LAT).

Trzymamy kciuki za starty Michała Psiuka i Bartosza Jaworskiego w wielkim finale Mistrzostw Europy. Powodzenia!

Paweł Kurajk
GKSM

Kadrę narodową wspierają: Polski Związek Motorowy; PKN ORLEN; Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; FUNT; Acerbis Polska/Moto Ars; Scott/JG Sport; SM Stickers.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze