2020 MONSTER ENERGY AMA SUPERCROSS POWRACA DO GRY???

Wszystko wskazuje, że sezon AMA Monster Energy Supercross 2020 zostanie dokończony. Jest to świetna informacja zarówno dla kibiców jak i zawodników. Niestety zawody odbędą się bez kibiców oraz w ciut wzmożonej formie. Jak i kiedy ? Zerknijcie poniżej.

Feld Entertainment ogłosiło, że mistrzostwa Monster Energy AMA Supercross 2020 wznowią rundy od 11 do 17 w Salt Lake City, Utah, bez fanów. Wyścigi odbywać się będą w niedziele i środy od 31 maja do 21 czerwca. Poniżej znajduje się pełna informacja prasowa.

Feld Entertainment, Inc. ogłosiło, że Monster Energy AMA Supercross, Mistrzostwa Świata FIM, wznowi wyścigi na stadionie Rice-Eccles Stadium w Salt Lake City, Utah, 31 maja i potrwa do 21 czerwca. Wyścigi telewizyjne będą transmitowane w sieciach NBC bez obecności fanów. Komisja Sportowa w Utah, wieloletni partner Supercross, koordynowała nasz powrót do Utah.

Podobnie jak wszystkie formy sportu, mistrzostwa Monster Energy Supercross zostały nagle przerwane na początku marca po ukończeniu dziesięciu rund mistrzostw z 17. Ostatni wyścig odbył się 7 marca na Daytona International Speedway w Daytona Beach, Floryda, gdzie Eli Tomac z Monster Energy Kawasaki wygrał swoje piąte zwycięstwo w sezonie nad najlepszym rywalem Hondy HRC, Kenem Roczenem, którzy walczą o Mistrzostwo. W klasyfikacji generalnej dzieli ich tylko 3 punkty.

Przemysł sportowy w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak praktycznie wszystkie branże, jest poważnie dotknięty pandemią COVID-19. Monster Energy Supercross zasila całą branżę i jest głównym źródłem dochodu dla tysięcy firm, osób oraz różnego rodzaju biznesów. Bez wydarzeń branża jest w poważnym niebezpieczeństwie gospodarczym. Powrót do pracy dla infrastruktury gospodarczej jest ważny. W przeciwieństwie do innych profesjonalnych sportów z gwarantowanymi umowami, sportowcy Supercross, personel zespołu i wielu innych zaangażowanych w produkcję imprez i produkcji telewizyjnych są niezależnymi kontrahentami.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Feld Entertainment, Rice-Eccles Stadium na University of Utah oraz Utah Department of Health Services. Ich ciągłe wsparcie wraz z gubernatorem stanu Utah, Garym R. Herbertem, umożliwiło Supercross” powrót do Utah ”- powiedział Jeff Robbins, prezes i dyrektor generalny Utah Sports Commission. „Z niecierpliwością oczekujemy również prezentacji Utah na całym świecie poprzez globalny zasięg Supercross”.

Odpowiedzialny powrót do wyścigów zapewniły rygorystyczne regulacje i protokoły dla zawodników oraz niezbędnego personelu, którzy są zobowiązani do przestrzegania wszystkich federalnych, stanowych i lokalnych wytycznych zdrowotnych. Działania łagodzące obejmują obowiązkowe badanie wstępne, testy, kontrole temperatury, maski na twarz, zwiększone wysiłki sanitarne i dystans społeczny w celu ograniczenia kontaktu między osobami odpowiedzialnymi za organizację zawodów. Właściciele stadionu oraz sprawna drużyna organizacyjna pomoże w realizacji naszego planu. Supercross, we współpracy z jednostką medyczną Alpinestars, ma wyszkolony zespół medyczny składający się z 7 specjalistów do pomocy na miejscu.

Format wyścigu został dostosowany w celu zmniejszenia liczby sportowców, aby utrzymać się w granicach minimalnych wymagań.

W ostatnich siedmiu wyścigach koronowanych zostanie trzech mistrzów – jeden w klasie 450SX i jeden w klasach wschodnich i jeden zachodnich dotyczy klasy 250SX. Jest nadzieja, że ​​ostatnie siedem wyścigów zacznie przynosić fanom wyścigu pewną normalność, tworząc niezapomniane wrażenia za pośrednictwem transmisji telewizyjnej na żywo, która nadal łączy ludzi poprzez wspólne doświadczenie, jednocześnie podnosząc ludzkiego ducha, tak jak wszystkie formy sportu.

Zawodnicy Supercrossu mają niewielki lub żaden kontakt pomiędzy sobą, ponieważ ścigają się na swoich motocyklach z innymi zawodnikami używają wielu elementów ochronnych – kaski zakrywające na całą twarz, usta, gogle, rękawiczki, koszulki i spodnie, a także nakolanniki oraz buty crossowe.

Partnerzy Supercross, Oakley, Toyota i VP Racing Fuels, użyczając swojej wiedzy medycznej, opracowują i produkując masowo osłony ochronne, okulary i środki dezynfekujące do rąk. Ten rodzaj wiedzy specjalistycznej, jaki istnieje w branży, w połączeniu z przywództwem Utah i doświadczeniem Feld Entertainment na żywo, przyczyni się do tego, aby przemysł mógł wrócić do wyścigów, jednocześnie pomagając w procesie odzyskiwania i uzdrawiania w całym kraju.

NBC and NBCSN Television Schedule:

Round 11 (East) – Sunday, May 31                 3:00 pm – 4:00 pm ET on NBCSN then 4:00 – 6:00 ET on NBC

Round 12 (East) – Wednesday, June 3          10:00 pm – 1:00 am ET on NBCSN

Round 13 (East) – Sunday, June 7                  5:00 pm – 8:00 pm ET on NBCSN

Round 14 (West) – Wednesday, June 10      7:00 pm – 10:00 pm ET on NBCSN

Round 15 (West) – Sunday, June 14              7:00 pm – 10:00 pm ET on NBCSN

Round 16 (East) – Wednesday, June 17        7:00 pm – 10:00 pm ET on NBCSN

Round 17 (East/West) – Sunday, June 21      3:00 pm – 4:30 pm ET on NBCSN then 4:30 – 6:00 ET on NBC

Źródło : www.supercrosslive.com

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze