GDAŃSK – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY W MOTOCROSSIE

Najlepsi motocrossowcy Europy znów zagoszczą w Gdańsku. Ponad 120 zawodników i zawodniczek z dwudziestu-pięciu krajów zaprezentuje się podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w motocrossie. Organizatorem zawodów jest Gdański Auto Moto Klub. Zawody zaplanowano na 5/6 października 2019.

Na torze motocrossowym zlokalizowanym przy ulicy Starogardzkiej w Gdańsku wystartują praktycznie wszyscy najlepsi motocrossowcy Starego Kontynentu. Na liście startowej są mistrzowie świata, Europy oraz swoich krajów. W sumie pojedzie ponad 120 zawodniczek i zawodników z 25 krajów. Szykuje się naprawdę wielkie widowisko sportowe a fani motocrossu z pewnością będą mieli co oglądać.

Federacje zrzeszone w FIM-Europe mogą wystawić po jednej drużynie damskiej, złożonej z dwóch zawodniczek oraz jednej drużynie męskiej, złożonej z czterech zawodników. Co ciekawe zawody odbywają się w formule open, dlatego wysłaliśmy zaproszenia także do federacji spoza Europy. Liczymy, że w gdańskich zawodach zobaczymy reprezentantów USA – wyjaśnia Paweł Kurajk z Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Nie zabraknie również zawodników z Polski. Nasz kraj reprezentować będą: Szymon Staszkiewicz, Marcin Bandosz, Jakub Kowalski, Olaf Włodarczak.

Zanim zawodnicy wszystkich reprezentacji wyjadą na tor, zapraszamy kibiców na uroczystą prezentację zespołów. Motocrossowcy, którzy wystartują w Drużynowych Mistrzostwach Europy, zostaną przedstawieni fanom w Forum Gdańsk. Prezentację zaplanowano na piątek, 4 października, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Dzień później, 5 października odbędą się przejazdy treningowe oraz kwalifikacyjne. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę po godzinie 13:00 i potrwają aż do 17:00.
W niedzielę 6 października uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 10:00. Start ostatniego wyścigu przewidziano na godzinę 16:30.

Na oba weekendowe dni obowiązuje jedna wejściówka. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy – dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów (obowiązują ważne legitymacje) – 10 zł. Wstęp bezpłatny mają zagwarantowany dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne.
Wejściówki można już kupić online klikając na zdjęcie poniżej.

Kup bilet już teraz.

Będzie też możliwość ich zakupu przed zawodami w kasach znajdujących się tuż przy wejściu na tor (płatność tylko gotówką). Po kontroli dostępu posiadacz biletu otrzyma specjalną opaskę, która upoważnia do poruszania się po terenie imprezy w wyznaczonych dla publiczności strefach. Opaska pozwala również na opuszczenie imprezy i ponowne wejście na nią w trakcie jej trwania.

Szczegółowy harmonogram zawodów MXoEN 2019.

Sobota: TUTAJ – TUTAJ. Niedziela: TUTAJ – TUTAJ .

Szczegółowa lista startowa zawodów MXoEN 2019.

Women: TUTAJ – TUTAJ. Men: TUTAJ – TUTAJ.

Strona wydarzenia www.mxoen2019.pl lub proszę kliknąć na zdjęcie poniżej.

Strona www.mxoen2019.plh

Zapraszamy do obejrzenia wideo skrótu z poprzedniej edycji.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze