SOCZYSTA RELACJA – II Runda Pit Bike Cup już za nami

Takich emocji już dawno nie było podczas motocrossowej rundy Pit Bike CUP mini motocykli w motocrossie. Imponujące debiuty, widowiskowe mijanki i pojedynki do ostatnich metrów – tego wszystkiego nie zabrakło. Na torze w Głażewie pojawiło się ponad 80 zawodników. Nie obyło się też bez premiery nowej klasy. Jakiej?

Z rundy na rundę sezon Pit Bike Cup w Głażewie nabiera tempa, a zawodnicy jeszcze bardziej podkręcają poziom rywalizacji. Po raz kolejny mogliśmy być świadkami emocjonujących zmagań, które odbywały się w ramach siedmiu klas zawodniczych. W licznym składzie pojawił się też młody narybek riderów, startujących w jazdach pokazowych. Przed liczną publicznością swoje umiejętności zaprezentowała, aż dwudziestka dzieci.

Zaskakującą popularnością, podczas kolejnej odsłony zmagań w Głażewie cieszyła się klasa Amator. Na starcie mogliśmy zobaczyć, aż szesnastu zawodników, którzy zdecydowali się przystąpić do rywalizacji. Tak liczna frekwencja sprawiła, że na zakrętach niezwykle trudno było wypracować sobie korzystną pozycję, a walka o podium była bardzo wyrównana. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł jednak Patryk Grabowski, drugi był Michał Chlebowski, a trzecie miejsce zajął Michał Sassek.

Jak zawsze ogromnych emocji dostarczyła najmłodsza stawka zawodników, rywalizujących w klasie STOCK 90. Maksymilian Pawełczak i Tomasz Raczek, zarówno w pierwszym, jak i w drugim wyścigu stoczyli waleczny pojedynek o pierwsze miejsce. Ostatecznie Maks #121 utrzymał jednak dominację i zakończył drugie starcie w Głażewie na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął tego dnia Dominik Wegner. Z kolei w klasie STOCK 125 bezapelacyjnym dominatorem sezonu jest Oliwier Kaźmierski. Ze swobodną przewagą wygrał on, zarówno pierwszy, jak i drugi wyścig. Interesująca walka toczyła się za jego plecami ,o kolejne miejsca na podium. Po zaciętej rywalizacji II runda okazała się być szczęśliwa dla Oskara Tuszyńskiego i Jakuba Kunickiego.

Wśród pań niezmienną królową głażewskiego toru jest Daria Leba, która ponownie ze sporą przewagą dominowała nad swoimi rywalkami. Na drugim miejscu w klasie pit ladies uplasowała się Agata Flor, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Turno, która tego dnia zaliczyła niegroźny upadek.

W klasie STOCK 150 Junior miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Kacper Błaszak, który wrócił na tor, po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Zaraz zanim uplanował się Mateusz Affelt, a trzecie miejsce wywalczył Patryk Szymański. Z kolei w klasie STOCK 150 nieustannie liderem jest Cyprian Bieliński, który zwyciężył, zarówno pierwszy, jak i drugi wyścig i który prezentuje od początku sezonu doskonałą formę. Świetny wynik osiągnął też Hubert Paduch, który był drugi oraz Piotr Drypa, zdobywca trzeciego miejsca.

W królewskiej klasie SUPER PIT niezmiennie numerem jeden jest Łukasz Majkowski. Bardzo dobrą dyspozycję prezentował również Jakub Majchrzak z klubu RC Leszno, który wygrał pierwszy wyścig. Ostatecznie w generalnej klasyfikacji zajął on jednak trzecie miejsce, natomiast drugi był Jakub Jastrzębski.

Swoją premierę miała, także klasa BIG, która została połączona ze stawką Amator. Za udział w niej nagrodzony został Patyk Gaca.

Trzecia odsłona zmagań w Głażewie już 27 lipca!
Zwycięzcy II rundy Pit Bike Cup
Amator
1. Patryk Grabowski
2. Michał Chlebowski
3. Michał Sassek
BIG
Patryk Gaca
Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Tomasz Raczek
3. Dominik Wegner
Stock 125
1.Oliwier Kaźmierski
2. Oskar Tuszyński
3. Jakub Kunicki
Stock 150 Junior
1. Kacper Błaszak
2. Mateusz Affelt
3. Patryk Szymański
 Stock 150
1. Cyprian Bieliński
2. Hubert Paduch
3. Piotr Drypa
 Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Agata FLor
3. Aleksandra Turno
Super Pit
1. Łukasz Majkowski
2. Jakub Jastrzębski
3. Jakub Majrzchak

Zapraszamy do odwiedzin strony www.pitbike24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze