WIDEO – II RUNDA PUCHAR POLSKI PIT BIKE SM 2019

W minioną sobotę, aż 99 zawodników stanęło na starcie II Rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2019. Toruńska Awix Racing Arena ponownie gościła riderów z całego kraju, którzy rywalizowali w sześciu klasach. Tradycyjnie pomiędzy wyścigami mogliśmy zobaczyć jazdy pokazowe, gdzie minimalny wiek uczestnictwa to 6 lat.

Mocny początek II Rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2019 nadali najmłodsi uczestnicy zawodów, którzy na toruńskim torze stawili się w siedemnastoosobowej grupie. Bezkonkurencyjny w klasie STOCK 90 okazał się być dziesięcioletni Maksymilian Pawełczak #121, który znacząco odjechał kolegom i tego dnia był poza zasięgiem. Z emocjonującej walki o kolejne miejsca na podium, ostatecznie zwycięsko wyszli Jakub Stankiewicz #96 i Igor Teske #993. Bardzo dobrze w tej grupie jechał, także torunianin Bartek Derek #489, który w szczególności w II wyścigu postraszył kolegów, zajmując 3. miejsce. W tej licznej stawce młodych riderów znalazły się, także dwie pit ladies – 9-letnia Zuzia Lewandowska #515, która tego dnia dojechała na 12. pozycji oraz Antonina Rogalska, która była 15.

Od tego sezonu, jeśli chodzi o wyższe klasy obowiązuje przyporządkowanie zawodników do poszczególnych grup na podstawie czasów okrążeń z kwalifikacji. Dlatego też podobnie, jak w Koszalinie mogliśmy zobaczyć dwie serie wyścigów grup: ELITE – najszybszej, PRO – wolniejszej, ROOKIE – najwolniejszej. Wśród zawodników system ten spotkał się zarówno z pochlebnymi, jak i negatywnymi opiniami, jednak nie zmienia to faktu, że mogliśmy doświadczyć ogromnych sportowych emocji i oglądać rywalizację na najwyższym poziomie.

-Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia… a w tym wypadku jeżdżenia – podsumowuje Dominika Orlik #333, zwyciężczyni w klasie Pit Ladies. -Kiedy wygrałam ze sporą przewagą kwalifikacje w klasie kobiet, ucieszyłam się że mogę nie tylko uciekać dziewczynom, ale i gonić szybszych zawodników, co daje mi ogromną możliwość rozwoju i porównywania się do lepszych. Wywalczenie Pole Position w wyścigu PRO (zarówno z zawodniczkami, jak i zawodnikami) było jak spełnienie kolejnego małego marzenia, zwłaszcza na tak technicznym i trudnym torze, jak Awix w moim ukochanym Toruniu. Treningi na YCF 150 z moim dream teamem Roszak Racing przynoszą efekty. Jestem bardzo zadowolona ze swojej jazdy… chociaż dopiero wchodzę na wysokie obroty! – zaznacza.

-Jestem zadowolony z wyniku II rundy w Toruniu, choć na pewno mogłem uzyskać lepszy wynik, jednak problemy techniczne utrudniły mi to – podkreśla Wiktor Majchrowski #150, zdobywca II miejsca w klasie STOCK 125. -Jest to dla mnie nowe doświadczenie, że mogę się ścigać w grupie ELITE z najlepszymi i najszybszymi zawodnikami, dzięki czemu mogę się wiele nauczyć. Już nie mogę się doczekać kolejnej rundy w Radomiu, na którą wszystkich zapraszam – dodaje.

Absolutną klasę pokazał w Toruniu 12-letni Milan Pawelec, który nie tylko zwyciężył w swojej klasie STOCK 150 Junior, ale także dwukrotnie dominował w wyścigach najmocniejszej grupy ELITE. Od mocnej strony pokazali się, także jego bracia. Oleg Pawelec w klasie STOCK 150 Junior był drugi, a Alex Pawelec wygrał rywalizację w klasie Super Pit.

Zwycięzcy drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2019.

Stock 90
1.Maksymilian Pawełczak
2.Jakub Stankiewicz
3.Igor Teske

Stock 125
1.Kacper Raniszewski
2.Wiktor Majchrowski
3.Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior
1.Milan Pawelec
2.Oleg Pawelec
3. Mateusz Molik

Pit Ladies
1.Dominika Orlik
2.Magdalena Stankiewicz
3.Paulina Adamska

Stock 150
1.Mateusz Hulewicz
2.Sebastian Stach
3.Patryk Stankiewicz

Super Pit
1.Alex Pawelec
2.Monika Jaworska
3.Michał Budziaszek

Kolejna odsłona zmagań na asfalcie już 6. lipca w Radomiu.

Źródło : www.pitbike.24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze