SOCZYSTA RELACJA – I RUNDA PIT BIKE CUP 2019

Długo wyczekiwana I runda Pit Bike Cup w Głażewie 2019 już za nami. Na popularnym torze pojawiło się łącznie ponad siedemdziesięciu zawodników. Małe motocykle po raz kolejny pokazały niemałą moc i dostały niezły wycisk. Na starcie I rundy Pit Bike Cup stanęło sześć klas zawodniczych, w tym Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit.

Oprócz tego do rywalizacji przystąpili amatorzy oraz pojawiły się dzieci w ramach jazd pokazowych. Nie zabrakło znajomych twarzy ale w stawce namieszali też debiutanci. Oficjalny wjazd w sezon już za nami -Wrażenia po I rundzie są na pewno w 100% pozytywne – opowiada Bartek Jeliński, zwycięzca w klasie Stock 150 Junior. – Spodziewałem się tego, że stanę na podium ale nie spodziewałem się, że pójdzie mi, aż tak dobrze. Nastawienie na przyszłą rundę mam na pewno pozytywne. Mam nadzieje, że ponownie uda mi się być numerem jeden. – dodaje. 

Coraz wyższy poziom rywalizacji.
Przed nami jeszcze trzy odsłony zmagań na torze w Głażewie. Kolejne z nich odbędą się 23 czerwca i 27 lipca. Ostatnią z nich zaplanowano już po wakacjach – 15 września. Zarówno cała stawka, jak i zawodnicy w mojej klasie znacząco podnieśli swój poziom, czego bardzo doświadczyłem podczas 2. wyścigu, gdzie start w moim przypadku był trochę mniej udany, niż w pierwszym – mówi Łukasz Majkowski, zwycięzca w klasie Super Pit. – – Mimo wszystko udało mi się na sam koniec wyjść na prowadzenie i ukończyć wyścig na pierwszej pozycji. Szczególnie przyspieszył Kamil Zima, z którym rywalizacja była czystą przyjemnością. Czy spodziewałem się takiego wejścia w sezon? Myślę że, jak każdy zawodnik jadę po to aby wygrać i z takim założeniem jadę się ścigać. Zawody zakończyłem z wielkimi podziękowaniami dla trenera, pana Marcina Wójcika, za to, że wytykał wszystkie moje błędy na ostatnim treningu oraz za to, że przydzielił mnie do słabszej grupy. Dało mi to mega motywacje do przyspieszenia oraz do poprawienia tego co robiłem źle. Krótko mówiąc ostatni trening był dużą lekcją i motywacją. Mam nadzieję, że następne zawody będą równie udane, a kolejne treningi przyniosą coraz lepsze efekty – dodaje.

Zwycięzcy Pit Bike Cup 2019

Klasa Amator
1. Łukasz Walenczak
2. Robert Wilkaniec
3. Krystian Grabowski

Stock 90
1. Tomasz Raczek
2. Maksymilian Pawełczak
3. Dominik Wagner

Stock 125
1. Oliwier Kaźmierski
2. Oskar Rumiński
3. Nikodem Cybulski

Stock 150 Junior
1. Bartek Jeliński
2. Mateusz Affelt
3. Piotr Kajrys

Stock 150
1. Cyprian Bieliński
2. Hubert Paduch
3. Piotr Drypa

Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Alekandra Turno
3. Agata Flor

Super Pit
1. Łukasz Majkowski
2. Jakub Majchrzak
3. Kamil Zima

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze