WAŻNE PZM – DLACZEGO I JAK POWSTAWAŁ KALENDARZ MP I PP 2019?

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, odnośnie okoliczności powstawania kalendarza imprez centralnych w motocrossie oraz doboru organizatorów, GKSM przedstawia fakty zawierające zasady i harmonogram jego tworzenia na sezon 2019.

Na stronie PZM pojawił się komunikat, który przedstawia całą procedurę powstawania kalendarza imprez Mistrzostw Polski w Motocrossie oraz Pucharu Polski w sezonie 2019. Poniżej szybkie streszczenie.

Pełna wersja KOMUNIKATU :  TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

  • I ETAP Rozesłanie informacji do klubów oraz ustalenie wytycznych dotyczących układania kalendarza MX PP i MP na sezon 2019.
  • II ETAP Podsumowanie przesłanych zgłoszeń.
  • III ETAP Indywidualne ustalenia z potencjalnymi organizatorami odnośnie możliwych dat imprez oraz ustalenie projektu kalendarza Mistrzostw i Pucharu Polski w motocrossie w sezonie 2019.
  • IV ETAP Zatwierdzenie kalendarza sportów motocyklowych na sezon 2019.

W związku z tym, że żaden z organizatorów się nie wycofał, projekt kalendarza został zatwierdzony – tak jak jest to czynione przed każdym sezonem – przez Prezydium Zarządu Głównego. Od dnia 25 stycznia 2019 kalendarz oficjalnie obowiązuje. W świetle powyższych danych, pojawiające się różne nieprawdziwe informacje odnośnie wyboru organizatorów są typową manipulacją i wprowadzaniem w błąd. Przedstawione fakty dowodzą, że przy układaniu kalendarza trzeba brać wiele różnych czynników pod uwagę –w tym ludzkich, a kluczowy jest fakt niezależnej decyzji o zgłoszeniu przez klub. Nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość motocrossowych imprez centralnych odbywa się w górnej połowie Polski. Tak dzieje się jednak od wielu lat i tylko suwerenne decyzje klubów z dolnej części kraju o przystąpieniu do organizacji, mogą to zmienić.

Dlaczego brakuje zgłoszeń z tej części kraju? O to powinno zapytać się bezpośrednio kluby. Dziwi to szczególnie w kontekście faktów, że w wyniku przepisów tworzonych przez GKSM koszty organizacji imprez centralnych od dłuższego czasu nie są w żaden drastyczny sposób podnoszone, a pomoc w różnej formie (finanse, materiały, projekty, praca ludzka) ze strony GKSM oraz ze środków sponsorów cyklu i sponsora strategicznego stanowi znaczące wsparcie w budżecie imprezy. Ta pomoc nigdy wcześniej nie była taka duża.

JACEK BUJAŃSKI – Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego.

Zapoznaj się w pełnym komunikatem. Jak powstaje kalendarz imprez MP w Polsce. TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Źródło : PZM.PL

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze