HIT SEZONU – MXoEN 2019 POWRACA DO POLSKI ?

Puchar Narodów Europejskich w motocrossie MXoEN 2019 w Polsce? Dobre pytanie, prawda? Wiemy, że poprzednie dwie edycje odbyły się w Naszym kraju a dokładniej w Gdańsku. Wszyscy jesteśmy ciekawi gdzie Nasze Biało – Czerwone Orły pojawią się w kolejnym sezonie.  Czy będzie to Brytyjski organizator jak zapisano w FIM Europe? Zerknijcie poniżej.

Zobaczcie jak było w sezonie 2018. Zawody odbyły się w Polsce na torze motocrossowym w Gdańsku.

Piękna zapowiedź eventu prawda? Biało – czerwona flaga, Nasz kraj Polska,  Nasze polskie Miasto Gdańsk a w nim motocross na europejskim poziomie.  Chciałoby się powiedzieć chcemy więcej takiego motocrossu w Polsce. Nie jest łatwo podjąć takie wyzwanie dla organizatora ponieważ koszt jest niesamowicie ogromny a wymagania jeszcze większe. Zerknijcie na dobry after movie z wywiadami zawodników zanim przejdziemy do sedna.

Poniżej krótki wywiad z Prezesem PZM zarządu okręgowego Gdańsk, wielokrotnym Mistrzem Polski, szkoleniowcem i Prezesem klubu GAMK.

Mxwójcik – Panie Marianie wiele osób jest bardzo ciekawych gdzie w sezonie 2019 odbędzie się Puchar Narodów Europejskich 2019? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że mało prawdopodobne jest to aby MXoEN 2019 zawitał do Polski. Kibice motocrossu w całej Polsce pokochali MX Europejski, mieliśmy dobre zawody w sezonie 2018 oraz mamy zawodników, którzy chcieliby wystartować przed Naszą publicznością.

Marian Zupa –  W kalendarzu FIM Europe widniał tam już wyznaczony organizator Brytyjski. Oczywiście bez ustalonego miejsca a tylko data. Co może świadczyć że chętni do tej imprezy są.  Nasze starania zarówno Miasta Gdańska, PZM oraz klubu GAMK prowadzą do tego aby tak ważna i prestiżowa impreza w 2019 mimo wszystko odbyła się w Gdańsku. Trwają ostatnie rozmowy oraz konsultację, które zbliżają nas do osiągnięcia celu. Wszystko staje się możliwe jeśli tego dokonasz.  Trzymajcie kciuki. Jak tylko będę miał kolejne informacje nie omieszkam się nimi podzielić.

MXWójcik podsumowuje –  Kochani kibice, zawodnicy, fani motocrossu. Jesteśmy na dobrej drodze aby Puchar Narodów Europejskich 2019 zawitał do Polski. Szykujcie flagi, banery i trąbki do kibicowania. Zawody planowane są na 5/6 października na torze motocrossowym w Gdańsku. Po raz pierwszy w historii motorsportu jeżeli  wszystko dopnie się na ostatni guzik trzeci raz z rzędu MXoEN właśnie zawita do Polski. Bezprecedensowe wydarzenie w historii federacji europejskiej.

Źródło : Sebastian Wójcik dla Mxwójcik.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze