WIDEO – WYNIKI MXoN RED BUD USA 2018

Fanów motocrossu zapraszamy do obejrzenia świetnego wideo skrótu oraz zapoznania się w wynikami. W miniony weekend 6/7 października 2018 odbyły się Mistrzostwa Świata Narodów. Wiele drużyn nie zdecydowało się na start w tych prestiżowych zawodach. Zabrakło również Polaków.

Motocross Narodów 2018 zakończył się kolejną wygraną dla Francji. Broniący tytułu mistrzowie osiągnęli ten cel dzięki temu, że Gautier Paulin, Dylan Ferrandis i Jordi Tixier zaczęli konsekwentnie jechać jako zgrana drużyna. Taktyka idealna a gra zespołowa opłacała się. Złoto trafiło do Francji.

Dla Holandii ten dzień to prawdziwy koszmar. Super mocna drużyna, która mogła mieć wszystko. Jednak zabrakło szczęścia a pech dopadł młodego rajdera Calvin Vlaanderen’a, który doznał urazu oka w pierwszym moto i musiał się wycofać. Holendrzy dominowali “masakrycznie”.  Dwaj zawodnicy  Glenn Coldenhoff i Jeffrey Herlings pokazali wszystkim jak lata się w ciężkich warunkach w USA. Obaj zajęli odpowiednio najwyższe miejsca w swoich wyścigach. Zmiany w regulaminie podliczania punktów również “ciut” pomogły.  Ostatecznie zespół Holandii zajął trzecie miejsce zaraz za zespołem z Włoch.

Jeśli chodzi o zespół z USA? Nie było źle ale chyba oczekiwania fanów motocrossu szczególnie z USA  były o wiele większe niż 6 pozycja.  Team USA  był nękany słabymi startami i awariami. Najlepszym osiągnięciem były miejsca Eli Tomac’a, który był czwarty w klasyfikacji generalnej wyścigu 450/250, a następnie siódmy w wyścigu 450 / Open. Justin Barcia miał crasha na początku swojego pierwszego wyścigu (Open / 250) i  musiał cały wyścig gonić dojeżdżając na 13 pozycji. Aaron Plessinger  w każdym wyścigu miał wywrotki i dolatywał w swoich wyścigach na  16 i 18 miejscu. W końcu U.S. Team nie mógł zrobić nic lepszego niż szósty wynik ogólny.

Podsumowując zawody MXoN 2018 zawodnicy z Europy pokazali świetny kunszt jazdy ucierając “nosa” po raz kolejny zespołowi USA. Natomiast Jeffrey Herlings i Glenn Coldenhoff  mogą śmiało myśleć o życiu w USA.

Szczegółowe wyniki : TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze