TORUŃ WIELKI FINAŁ SUPERMOTO 2018 – AWIX RACING ARENA ZAPRASZA

Wielki finał Pucharu Polski supermoto 2018 już w najbliższą niedzielę. V ostateczna runda odbędzie się 30 września na torze Awix Racing Arena w Toruniu. Zapraszamy wszystkich fanów mini crossów do kibicowania. Można samemu również uczestniczyć w jazdach pokazowych i poczuć prawdziwy smak jazdy na asfalcie. Pomyślcie o zakupie mini crossa – tutaj sezon  trwa cały rok.

Organizatorem zawodów, na zlecenie Polskiego Związku Motorowego, jest: Stowarzyszenie MX OTOPIT TORUŃ. Zawody zorganizowane będą zgodnie z postanowieniami Regulaminu Sportu Motocyklowego, Zasad Rozgrywek MINI Motocykle PIT BIKE, Regulaminu Ramowego Pucharu Polski MINI Motocykle
PIT BIKE YCF, MRF na 2018 r oraz niniejszego regulaminu uzupełniającego.

Regulamin Uzupełniający : TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Zobaczcie jaki fajny klimat jest na supermoto Pit Bike. Każdy z Was może spróbować. Wystarczy tylko mieć Pit Bike’a.

Podczas niedzielnych wzmagań, które odbędą się 30 września w Toruniu jak się dowiedzieliśmy jeżeli ktoś nie czuje się jeszcze na siłach startować z zawodnikami i chciałby “pośmigać” własnym pojazdem marki YCF lub MRF na kozackim torze ( pod warunkiem, że mamy w swoim pojeździe koła sm) to może uczestniczyć w jazdach pokazowych.

 • Treningi i jazdy pokazowe.
  Do treningów w dniu zawodów dopuszczeni będą kandydaci/zawodnicy po odbiorze administracyjnym, na motocyklach odebranych przez Komisję Techniczną. Przebieg treningów zgodnie z załączonym harmonogramem.
  O ewentualnej możliwości odbycia treningów dodatkowych, płatnych, przed dniem 30.09.2018 r. organizator informować będzie w mediach
  społecznościowych i w formie sms. Liczba miejsc uczestników jazd pokazowych jest ograniczona. Na torze mogą się znajdować
  jednocześnie maksymalnie 32 osoby w danej grupie wiekowej (grupa dzieci osobno). Uczestnicy jazd pokazowych mają obowiązek posiadać
  sprawne motocykle, zaopatrzone w zbiorniczki na zlewki. Grupa dorosłych uczestników jazd pokazowych zobowiązana jest stawić się wraz z motocyklem na odprawę techniczną przed wyjazdem na tor. Każda grupa wyjedzie na tor min. 4 razy, maks. 5 razy (10 min dzieci, 12 min dorośli).

Wielki finał Pucharu Polski Pit Bike SM, dlaczego warto tam być?

Oto kilka powodów, by przyjechać 30 września do Torunia. Finał Pucharu Polski Pit Bike SM będzie świetnym wydarzeniem, zarówno dla zawodników, początkujących raiderów oraz publiczności? Dlaczego? Dlatego, że możesz:

 • Sprawdź konkurencję.

Jeżeli planujesz starty w przyszłym sezonie, ostatnia runda 2018 jest wyśmienitą okazją, by plany zacząć wcielać w życie. Sprawdzisz na jakim poziomie jeżdżą zawodnicy i oszacujesz plan treningowy na zimę. Rozeznanie i budowa strategii to dobry plan!

 • Zrób licencje.

Nowi zawodnicy podczas pierwszej rundy sezonu muszą zdać licencję, a pierwsza runda liczona jest jako egzamin praktyczny, tym samym nie liczą się punkty w klasyfikacji generalnej. Chyba, że licencje zdasz już w tym roku na ostatniej rundzie i przedłużysz ją na kolejny sezon!

 • Bez formalności

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich formalności, typu licencja, badania lekarskie, podczas finału i tak masz szansę pojeździć! Zrób sobie trening, wyjedziesz na minimum cztery sesje. Tym razem jazdy pokazowe przewidziane są nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

 • Najlepsi w Polsce

Do tego masz okazję zobaczyć na żywo, jak jeżdżą najszybsi zawodnicy pit bike w Polsce, być może to początek kariery w świecie motorsportu, to historyczne chwile. Właśnie na pit bike zaczynał m.in Daniel Blin.

 • Spotkasz ciekawe postaci

Zarówno ze świata wyścigów, jak mistrz Polski i Europy, Marek Szkopek, czy najbardziej utytułowaną polską zawodniczkę Monikę Jaworska, a także popularną Dzikuskę, Dominikę Orlik, czy Simpsona ze Świata Motocykli.

 • Zobaczysz, że mały może dużo

Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany do idei jazdy na pit bike, zobaczysz ile radości dają te motocykle zawodnikom. To świetny trening techniki jazdy i doskonała zabawa bez niepotrzebnego spięcia. Fun & race.

 • Wyśmienita atmosfera

Zobaczysz, jak fantastycznie potrafią bawić się ludzie na motocyklach niezależnie od wieku. Na zawodach ścigają się dzieci od 8 roku życia, profesjonaliści, laicy, dzieci, młodzież, rodzice, a często i dziadkowie! A to wszystko w małym budżecie, na wyciągnięcie ręki dla każdego.

Mini cross, pit bike,
Wyścigi supermoto Pit Bike.
 • Stawiamy na młodych

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało sił w motorsporcie, to idealne miejsce. Promujemy zawody od najmłodszych lat, w bezpiecznych warunkach i z treningiem pod okiem fachowców. W tym roku udało się obniżyć wiek wyścigowy do 8 lat, co jest dla nas wielkim sukcesem. W końcu gonimy Europę i czekamy na przyszłych mistrzów świata!

Link do wydarzenia na facebook – TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Kup Pit Bike’a już teraz i spełniaj swoje marzenia. Mini Crossy dostępne w Gdańsku – Mxwójcik zaprasza.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze