ODLICZAMY DNI – MISTRZOSTWA PIT BIKE CUP GŁAŻEWO 2018

Tor Głażewo zaprasza wszystkich fanów motorsportu. Nie może Was tam zabraknąć. Kibice i rajderzy czekamy na Was. Już 2 września na arenie zmagań do startu ustawią się zawodnicy pit bike. III runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 rozpoczyna drugą połowę ekscytującego cyklu.

Mini-motocykle pit bike stają się coraz popularniejsze, nie tylko wśród amatorów, ale i zawodników. Z puli trenujących tę właśnie dyscyplinę wyłania się coraz więcej talentów, a cała stawka przyspiesza z rundy na rundę. Skaczą wyżej, jadą szybciej, a miejsca na podium nikt nie jest w stanie przewidzieć. Dzięki temu zawody to ekscytujący show dla publiczności, która na tor zlokalizowany koło Unisławia (26 km od Torunia) przyjeżdża z całego kraju. – Popularność dyscypliny pit bike, rośnie w zatrważającym tempie, z czego bardzo się cieszymy- zaznacza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

– Staramy się popularyzować jazdę na pit bike z kilku prostych powodów. Przede wszystkim jest to tania dyscyplina, praktycznie każdy może sobie pozwolić na jej uprawianie, jest to sport bezpieczny, dzięki temu że mini-motocykl pit bike to znacznie mniejszy gabaryt i waga, a jazdy odbywają się na zamkniętych obiektach przeznaczonych do tego. Ważnym walorem jest także to, że dzieci i młodzież mają alternatywę na ciekawe spędzanie czasu, w sposób aktywny, na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników. Tak właśnie rodzi się prawdziwa pasja, która w przyszłości może zaprocentować również wynikami sportowymi- zaznacza Pawlikowski.

I to właśnie efekt pracy dzieci, młodzieży ale i dorosłych zawodników możemy podziwiać podczas zawodów. Każdy z nich bierze udział w treningach, kwalifikacjach oraz dwóch wyścigach w swojej klasie. Na końcu zwycięzców zobaczymy z pucharami i szampanem (lub wodą mineralną w zależności od wieku) na podium.

-Zawody są sprawdzianem tego po co pracujemy, po co trenujemy- mówi trener Marcin Wójcik. -Trochę stresu i adrenaliny też się przyda, żeby się sprawdzić. Ja kiedy tu startuje również się stresuję, chociaż już nie startuję od wielu lat. Ale tutaj świetnie się bawię, przypominają mi się moje stare czasy zawodnicze. Dlatego zapraszam wszystkich zawodników, nawet tych którzy jeszcze nie jeździli do przyjechania 2 września na Tor Głażewo. Jeżeli nie czujecie się na siłach, by wystartować, wpadnijcie zobaczyć jak wyglądają takie zawody. Są one bardzo widowiskowe, ale również świetnie zorganizowane, tor jest zawsze doskonale przygotowany. Naprawdę warto tutaj wpaść.

Tradycyjnie na torze off-road zmierzą się amatorzy, ale i zawodowcy z innych dyscyplin motorsportu. Starty odbywają się w sześciu klasach wyścigowych: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Pro, Stock 150 MX, Super Pit i Pit Ladies. Będą również jazdy pokazowe dla dzieci od szóstego roku życia. Podczas najbliższej rundy pojawi się również nowe wyróżnienie: Puchar Wójta. To trofeum otrzymają najlepsi zawodnicy z gminy Unisław, w której odbywają się zawody.

To wyróżnienie za propagowanie tej dyscypliny i trafi do najlepszych zawodników zamieszkałych w gminie z każdej kategorii.- Gmina Unisław dostrzega wspaniałą inicjatywę, która powstała kilka lat temu w naszej gminie- mówi wójt Gminy Unisław, Jakub Danielewicz. -To grupa młodych ludzi, którzy przekonują do bezpiecznego ścigania się i oswajania z motorsportem. Z dumą obserwujemy te działania i chętnie wspieramy, stąd pomysł by ustanowić “Puchar Wójta”, który wyłoni najlepszych zawodników pit bike z naszej gminy. To młodzi ludzi, którzy propagują aktywny i sportowy styl życia. Nasza gmina ma dwa wspaniałe wyróżniki, jest to właśnie Tor Głażewo i stok narciarski, dlatego stawiamy na propagowanie aktywności i chcemy taką formę spędzania wolnego czasu promować.

III runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 odbędzie się 2 września. Treningi i kwalifikacje będą toczyły się od samego rana, a publiczność zapraszamy od 13:00 kiedy to oficjalnie rozpoczną się zawody. Wstęp dla publiczności jest wolny.
Zapisy dla zawodników, pod tym linkiem : TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze