MAREK SZKOPEK – WAKACYJNA AKADEMIA PIT BIKE

Jeździć to nie sztuka. Jeździć szybko i bezpiecznie to już wyzwanie. MX Otopit Toruń rozpoczyna cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży. Wakacyjna Akademia Pit Bike to treningi na asfalcie. Pod okiem trenera młodzi zawodnicy będą szlifować swoje umiejętności.

Nasza akademia będzie świetnym pomysłem na aktywne wakacje- mówi Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. – Chcemy, by dzieci i młodzież, które zaraziły się już pasją do motorsportu lub stoją u progu decyzji o tym, by na mini-motocykl wsiąść, miały możliwość rozwijania się pod okiem trenera. Dzięki temu młodzi zawodnicy uczą się dobrych nawyków i nie powielają błędów, a rodzice mogą być pewni że ich pociechy są w dobrych rękach. Przede wszystkim jednak cieszę się, że dzięki naszym działaniom coraz młodsze dzieci mogą rozpocząć przygodę z motorsportem, co daje nadzieję na to, że wychowamy przyszłych mistrzów.

Pit Bike idealny na start kariery.

Podobne zdanie ma trener żużlowców, Jan Ząbik który również zapowiedział swoją obecność podczas środowego wydarzenia. – Pit Bike to świetna sprawa, by zaszczepić w dziewczynkach i chłopcach bakcyla do jazdy na motocyklu. Dzięki, że jest to niedrogi sport, każdy może spróbować swoich sił i stwierdzić w którą stronę iść: cross, mini-żużel i żużel, wyścigi motocyklowe. Ale najważniejsze, że to świetnie spędzony czas, ciekawe zajęcie, dzieciaki nie myślą o tym, by wyjeżdżać na drogi, bo mają co robić. Oczywiście świetnie, że treningi odbywają się pod okiem trenera, bo to pozwala na ich profesjonalny i prawidłowy rozwój. To co mi się podoba, to fakt, że całe środowisko klubu to pasjonaci motoryzacji z kilku pokoleń, którzy swoją miłość przekazują dalej i zarażają młodych- mówi Jan Ząbik.

Marek Szkopek zaprasza

Tak właśnie dzieje się w wielu krajach. Słynna z wychowywania gwiazd wyścigów motocyklowych Hiszpania w swoich szkółkach uczy już dzieci od 3-4 roku życia. Szybkie rozpoczęcie treningów, daje szansę na karierę w motorsporcie. Dzięki rozpoczęciu szkoleń w Lisewie koło Torunia, młodzi fascynaci dwóch kółek nie będą musieli wyjeżdżać za granicę, by szkolić się w profesjonalnych warunkach.

-W Polsce nie mamy takich tradycji motoryzacyjnych i co więcej warunków pogodowych, bo lato trwa tylko kilka miesięcy. Dzięki pit bike możemy jednak trenować cały rok, chociażby na zadaszonych halach gokartowych. To pozwala na prowadzenie regularnych treningów, a regularność jak w każdym sporcie jest bardzo ważna. Ale przed nami wakacje i fantastyczna możliwość podniesienia swoich umiejętności. Już w środę pokażę Wam, że nie trzeba mieć do tego toru, wystarczy asfaltowy plac i kilka pachołków. Postaram się oczywiście przenieść, jak najwięcej doświadczenia zebranego w hiszpańskiej KSB, gdzie byliśmy zimą. Nastawcie się na świetnie wykorzystane trzy godziny, które mam nadzieję dadzą efekt już 8 lipca podczas III rundy Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 w Koszalinie, gdzie oczywiście również wystartuję- zapowiada Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych klasy supersport.

Wraz z Markiem Szkopkiem poprowadzi również instruktor Speed Day-a, Tomasz Grabowski. Warto dodać, że poza treningiem w środę będzie również możliwość bezpłatnego spróbowania jazdy na pit bike. Akcja kierowana jest do mieszkańców gminy Lisewo dla dzieci w wieku 6-14 lat. Dzieci oczywiście muszą być pod opieką rodziców oraz posiadać długie spodnie, bluzę, najlepiej buty za kostkę lub strój motocyklowy jeśli mają. Nie trzeba mieć swojego kasku.

Pierwsza edycja Wakacyjnej Akademii Pit Bike w Lisewie odbędzie się 20 czerwca 2018 w godz. 17:00-20:00, obowiązują ciche tłumiki. Środowy trening jest bezpłatny, w przypadku braku miejsc pierwszeństwo mają zawodnicy biorący udział w Pucharze Polski Pit Bike SM 2018.

Zgłoszenia należy przysyłać pod adres: zaneta@otopit.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze