SOCZYSTA RELACJA PROSTO Z WIĘCBORKA – STREFA PÓŁNOCNA 2018

3 czerwca 2018 odbyły się pierwsze w tym roku zawody zorganizowane przez WKM Więcbork. Była to kolejna VII runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie.  Jesteście ciekawi kto wymiatał na trasie? Zerknijcie poniżej.

Zawody w Więcborku to już połowa sezonu motocrossowego, dlatego poprzeczka organizacji i przygotowania zawodów jest wysoko podniesiona.
Przygotowując zawody wprowadziliśmy kilka zmian technicznych i marketingowych. Pierwszy raz zastosowaliśmy sprzedaż biletów dla kibiców.
Dzięki temu uzyskaliśmy dodatkowe środki do budżetu klubu. Myślę że nasze starania zostały zauważone w pozytywnym wymiarze .

Fot. Nuka Nuka.

Nasi patroni medialni zajęli się reklamą o zawodach motocrossowych a sponsorzy pokazali swoja szczodrość . Banery i flagi naszych sponsorów były rozmieszczone na całym obiekcie, główni sponsorami WKM Więcbork jest firma Agro-Land i Oleje Klimowicz . Pan Andrzej Klimowicz właściciel firmy Oleje Klimowicz jedyny dystrybutor produktów Neste Lubricants w Polsce ufundował dla zwycięzców cenne nagrody.

Fot. Nuka Nuka.

Zawody dla kibica to czas w którym odbywa się już ostra walka na torze , dla organizatora to cały miesiąc przygotowań. Jak już mamy wszystko dopięte na ostatni guzik , zawsze pozostaje jedno pytanie , jak będzie pogoda. No tak ty razem tor w Więcborku nawadnialiśmy już 3 dni przed zawodami. Prognozy przewidywały deszcz ale na prognozach się skończyło i deszczu nie było.
Pogoda w dniu zawodów , każdy liczył na kilka kropel deszczu a z nieba lał się żar. Na torze robiła się prawdziwa Sahara i właśnie dlatego zawsze podczas zawodów mamy w pogotowiu oddział strażaków. Dla komfortu zawodników i kibiców nawadnialiśmy trasę , wpompowaliśmy w tor tysiące litrów wody.
Strażacy OSP z Zakrzewka i Więcborka nie tylko zadbali o bezpieczeństwo zawodników zabezpieczając tor ale i też prowadzili sprzedaż biletów.

Fot. Nuka Nuka.

Zastanawialiśmy się nad frekwencją, bowiem w tym samym czasie odbywały się jeszcze dwie strefy plus MP Cross Country. Należało liczyć się także z faktem że w tak upalny dzień lepiej wypoczywa się nad woda a nie na torze.
Równa setka zawodników zgłosiła się do zawodników. 100 zawodników i ponownie sprawdziła się stara zasada, nie ilość się liczy a jakość.

Fot. Nuka Nuka.

O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów , zaproszeni goście widzowie i fani mocnych wrażeń mogli już podziwiać motocrossowców i ich wyczyny na torze WKM. Gośćmi specjalnymi zawodów w byli burmistrz miasta Waldemar Kuszewski i wiceburmistrz Jacek Masztakowski.

Fot. Bogi M.

Całe zawody komentował niezastąpiony Sebastian Wójcik , komentator który przekaże wszystkie wydarzenia z toru w taki sposób że nie musisz widzieć zawodów wystarczy go słuchać. Dodatkowo sympatycy motocrossu mogli oglądać wyścigi w internecie, wystarczyło otworzyć stronę wkmwiecbork.pl i kliknąć kamery online. Obraz video z toru jest przekazywany za pośrednictwem kamer HD, a serwis i obsługę zapewnia firma Mikrolink.pl
Wyniki w czasie rzeczywistym na ekranach monitorów zapewniał Motoresults.

Fot. Bogi M.

Park maszyn zaczął tętnić sportowym życiem, mechanicy przygotowali maszyny dla swoich zawodników. Na pierwszy start poszła klasa MX 65 ,w tej klasie nie mieliśmy zawodnika z naszego klubu. Po najmłodszych wstawiała klasa MX 85 i MX Kobiet. Zawodnicy w pierwszym wyścigu jechali wręcz po płaskim torze, w drugim biegu nie było już tak kolorowo. Wiktor Rafalski zna każdy centymetr toru w Więcborku dlatego druga pozycja po dwóch startach nie powinna już nikogo dziwić. Franek Grzegorczyk starał się cisnąć za swoim kolegą klubowym, równe tępo i ogólnie III pozycja Franka. Weronika Obiała z maszyny startowej wystartowała jak rakieta mocna i zahartowana dziewczyna trzymała gaz do końca i ukończyła zawody na II pozycji .

MX1C tym razem samotnie w swojej klasie bez kolegów z klubu Michał Łaszczyk miejsce 5. MX2C w tej klasie koledzy już musieli bardziej się napracować na swoje pozycje, łącznie w barwach WKM do wyścigów ruszyło 3 zawodników. Najbliżej pierwszej trójki był Michał Tadych miejsce 5 za nim Dawid Koliński miejsce 13 , następnie Dawid Szkodziński miejsce 19 .

MX 2 Junior obstawiło naszych 2 zawodników. Upał i temperatura 30C wycisnęła z naszych juniorów 7 poty. Darek Malczewski po dwóch biegach miejsce 4 , Juliusz Różniak świetny przejazd i tempo. Juliusz po dwóch biegach był na miejscu 6.

Fot. Bogi M.

MX Open tu była ostra walka o 1 miejsce .
Luis Carstens walczył o pozycje lidera z Jakubem Barczewskim. I tak po zaciętej walce Luis ukończył zawody na pozycji II ,a za mim koledzy z klubu Janusz i Kamil Śmigle. W klasie MX Masters najbardziej dojrzałych zawodników wystartował Adam Nowacki i Marek Śnig . W klubowej klasyfikacji MSPP WKM Więcbork dalej odrabia straty pozycja 4. Piaszczyste odcinki a w końcowej fazie wyścigów dziury , spowodowały że zawody miały bardzo interesujący przebieg , te elementy wykrzesały z zawodników ostatki sił. Generalnie impreza bardzo udana, dużo pozytywnych emocji .
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zawodach.

Tekst Karol Rogalski
Foto Bogi M i NUKA NUKA.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze