WIDEOKLIP – MOTOCROSS PIT BIKE PIERWSZA RUNDA ZA NAMI 2018

Fanów mini crossu oraz pit bike’ów zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem pierwszej rundy motocrossu Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018.  Inauguracja sezonu rozpoczęła się 15 kwietnia w Głażewie. Zobaczcie poniżej jak wielkie emocje towarzyszyły podczas tego eventu.

I Runda Pit Bike Bud-Rem-Stal to zawody, na które czekaliśmy od początku roku. Dla zawodników nowością był, nieco zmieniony tor. Najlepiej poradzili sobie z nim zwycięzcy, poszczególnych kategorii: Daria Leba, Denis Zieliński, Michal Valiavsky, Mateusz Affelt, Cyprian Bieliński i Oleksiy Valiavsky. Nie da się jednak ukryć, że walka o czołowe lokaty toczyła się do ostatnich metrów!

Zaczynając podsumowanie od kobiecej strony moto sportu – w kategorii Pit Ladies tym razem wzięły udział trzy zawodniczki: Daria Leba, Aleksandra Turno oraz Kinga Brzdęk. Podobnie, jak w poprzednim sezonie triumfatorką I rundy okazała się być Daria Leba. Powód do świętowania był podwójny, gdyż tata Darii – Dariusz Leba, zajął tego dnia trzecie miejsce w kategorii Super Pit. -Podsumowując pierwszą rundę, mogę śmiało powiedzieć, że cały Lebuś Team jest zadowolony! –mówi Daria Leba. -Udało nam się z tatą wywalczyć miejsca na pudle, więc duma jest spora. Tor był super przygotowany, mocno techniczny, sprawdzał odwagę zawodników! Niestety w drugim wyścigu zmęczenie dało o sobie znać i w rękach odczuwałam każdą dziurę. Należy jednak wyciągnąć wnioski i wziąć się za przygotowania do kolejnej rundy! – dodaje.

W kolejnych kategoriach rywalizacja była nie mniej emocjonująca. Nie da się ukryć, że był to udany dzień dla rodziny Valiavskich. We wspomnianej już kategorii Super Pit na podium stanęli: Denis Zieliński, Oleksandr Valiavsky oraz Dariusz Leba. Z kolei w Stock 90 czołowe lokaty zajęli: Michal Valiavsky, Oskar Rumiński oraz Marcel Kowalski. Widowiskowy start odbył się również w ramach kategorii Stock 125, gdzie najlepszy okazał się być Mateusz Affelt. Tuż za nim uplasowali się Antoni Prowadzisz oraz Oliwier Kaźmierski. W kategorii Stock 150 MX dominatorem był Cyprian Bieliński. Drugie i trzecie miejsce, zajęli Hubert Paduch oraz Norbert Narojczyk.

W najliczniejszej kategorii Stock 150 Pro, po emocjonujących wyścigach, najlepszy okazał się być Oleksiy Valiavsky. Razem z nim na podium stanęli Piotr Drypa i Mateusz Lampkowski. -Muszę przyznać, że moje starty nie były za dobre, gdyż mam za słaby motocykl, a ja sam jestem na nie go za ciężki – przyznaje Piotr Drypa.– Tor w Głażewie był naprawdę dobrze przygotowany, a podczas samych zawodów była miła atmosfera. Myślę, że jak doprowadzę motocykl do większej mocy, to wpadnę do Głażewa na następne zawody. Ogólnie jestem zadowolony z 2 pozycji – dodaje.

O pechu tego dnia, może mówić Kacper Rabikowski, który pomimo zwycięstwa w pierwszym wyścigu ostatecznie zajął czwartą lokatę. Wszystko przez upadek, którego mogliśmy być świadkami w trakcie drugiego startu. – Zawody zaliczam do udanych, pomimo tego, co spotkało mnie w drugim wyścigu, jestem z siebie bardzo zadowolony – podsumowuje Kacper Rabikowski. -Udało mi się wykręcić najlepsze czasy w kwalifikacjach i do tego wygrałem 1 wyścig, w drugim było mniej szczęścia. Najbardziej cieszy mnie kondycja, ponieważ jest ona lepsza niż była rok temu. Tor moim zdaniem na wielki plus, niby dodany krótki element, ale daje popalić całemu ciału! Wiadomo, że jakiś mały niedosyt jest, ale za niedługo kolejna runda. Ja się cieszę, że z upadku wyszedłem cały i zdrowy. Będę trenował jeszcze bardziej, żeby kolejne zawody poszły po mojej myśli! – dodaje.

W kategorii AMATOR najlepsi okazali się być: Bartłomiej Tchorzewski, Marcin Klonowski oraz Kamil Kiliński. Obecnie przed zawodnikami niespełna 2 miesiące treningów. Druga runda w Głażewie już 10 czerwca!

Ty też możesz wystartować 10 czerwca. Jak to zrobić?

KLIKAMY TUTAJ TUTAJ TUTAJ lub obejrzyj film poniżej.

Źródło : www.pitbike24.pl

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze