WIDEO – POWAŻNY CRASH #14 COLE SEELY TO KONIEC SEZONU AMA 2018

W miniony weekend odbyła się kolejna 8 runda AMA Monster Energy FIM Supercross 2018. Floryda to piękna “kraina” a Tampa to raj nie tylko dla fanów dobrego wypoczynku. Dla fanów supercrossu i Cole Seely to runda strasznego pecha i ostrego crashu. Czy to już koniec sezonu supercrossu dla drugiego zawodnika w punktacji generalnej klasy 450? Sezon 2018 dosłownie pożera zawodników sx.

#14 Cole Seely rozpoczął sezon 2018 AMA Monster Energy FIM Supercross rewelacyjnie. Jechał równo, pewnie zbierając idealnie punkty do klasyfikacji generalnej. Przed rundą na Florydzie Seely był tuż za Andersonem.

Niestety pechowy upadek tzw. niefortunny nie dolot podczas 8 rundy AMA Monster Energy FIM Supercross 2018 pokiereszował cały sezon. Kontuzja jest poważna.

Dzięki racerxonline.com przekazujemy informację jak wygląda sytuacja. #14 Cole Seely doznał złamań kości krzyżowej oraz lewej i prawej strony miednicy. W sobotni wieczór przeszedł procedurę wstępną aby wyrównać miednicę. W niedzielę wykonano bardziej rozległą operację aby naprawić znaczne uszkodzenia brzucha, zamocować miednicę za pomocą dużej płytki i śrub i włożyć śrubę po każdej stronie kości krzyżowej. Dla osób, które nie kojarzą kości krzyżowej poniżej przedstawiamy zdjęcie.

Wstępna diagnoza: początkowa prognoza na osiem tygodni bez obciążenia. Planuje się wizytę kontrolną w ciągu 10 do 14 dni.

Team Honda HRC wydał oficjalny komunikat.

“Jesteśmy bardzo rozczarowani, że sezon Cole’a dobiegł końca “, powiedział kierownik zespołu Erik Kehoe. W ten weekend wszystko szło dobrze. Był drugi w swoich punktach i ciągle się poprawiał w każdym tygodniu, więc było to tylko kwestią czasu, zanim wygrałby. To jest najtrudniejsza część naszego sportu, ponieważ nigdy nie jest łatwo zobaczyć, jak jeden z twoich jeźdźców jest kontuzjowany. Cały zespół i wszyscy w Honda życzą Cole’owi najlepszego szybkiego powrotu do zdrowia.”

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze