JAK PORZĄDNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEZONU 2018 I WYGRYWAĆ ZE SŁABOŚCIAMI ?

Sezon 2017 dobiega już do końca. Nowy sezon 2018 nadchodzi a w nim może i Ty wystartujesz jako “rookie rider”. Miałeś problemy z kondycją podczas zawodów? Jest na to ciekawa propozycja, z której zachęcamy skorzystać. 

Marcin Wójcik – trener motocrossu

Warto zastanowić się nad rozplanowaniem treningów w okresie zimowym. Koniec sezonu jest dobrym momentem na popracowanie nad techniką jazdy. Właśnie teraz na treningach można mocno przekraczać różne bariery. W sezonie nie możemy sobie pozwolić na zbędne ryzyko, które mogłoby doprowadzić do kontuzji. Poza tym zawodnicy skoncentrowani są głównie na startach i zdobywaniu punktów.

Mxwójcik – Marcin Wójcik szkoła motocrossu.

Drugim elementem końca sezonu jest czas podsumowań. Co poszło dobrze a co trzeba dopracować i poprawić. Bardziej doświadczeni zawodnicy najczęściej mają sprawdzone schematy pracy treningowej w okresie przygotowawczym. Jednak wielu riderów startujących w zawodach strefowych, okręgowych nie do końca wie jak trzeba przepracować zimę. Na pewno startując w tym sezonie nie raz zdarzyło się, że brakowało przysłowiowego “tlenu” podczas wyścigu. Kondycja czyli naładowany akumulator to podstawa szybkiej, bezpiecznej i konsekwentnej jazdy na motorze crossowym.

Mxwójcik – Marcin Wójcik szkoła motocrossu.

Czy startujesz w zawodach strefowych niższej rangi czy Pucharze Polski musisz porządnie i rozsądnie przepracować zimę. Inaczej lepiej nie wsiadaj na motocykl crossowy ponieważ grozi to kontuzją. Potwierdzi to każdy zawodnik z czołówki Mistrzostw Polski. Bazując na doświadczeniach zdobytych podczas wieloletnich startów a także będąc od kilkunastu lat trenerem zawodników różnego pokroju wychodzę z ofertą zimowego planu treningowego. Najlepszym momentem na rozpoczęcie przygotowań jest grudzień, ostatecznie styczeń.

Marcin Wójcik – szkoła motocrossu Mxwójcik.

Chcesz porządnie przygotować się do kolejnego sezonu i nie masz pomysłu jak to zrobić? Przepracuj okres przygotowawczy ze mną. Będziemy pracować w formie korespondencyjnej. Żeby dobrze przetrenować zimowy okres nie potrzeba super wyposażonego klubu Fitness. Jesteśmy w stanie rozpisać plan treningowy na poszczególne etapy okresu przygotowawczego, które można realizować w domu, garażu i na powietrzu.


Jeżeli chciałbyś profesjonalniej przepracować okres zimowy pod okiem fizjologów i lekarzy zgłoś się do Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie. Wszelkie pytania w tej sprawie proszę kierować mailem na adres marcin@mxwojcik.pl
Zapraszam Marcin Wójcik

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze