WIELKI FINAŁ SUPERMOTO PIT BIKE W TORUNIU

W niedzielę poznamy mistrza pit bike. Przed nami finałowa runda zawodów supermoto. Na pit bike ścigali się zawodnicy z całego kraju. Walczyli o punkty, o podium, o własną satysfakcje. Dla jednych wyśmienita rozrywka utrzymana w sportowym duchu, dla innych przepustka do świata motorsportu. Pit bike- małe motocykle o niezwykle zadziornej naturze, przebojem wdarły się w wyścigowy świat polskich torów.

Przed nami zakończenie sezonu zmagań na asfaltowych torach kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy na małych kołach będą walczyć o tytuł mistrza. W cyklu udział wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników, finałowa, piąta runda wyłoni zwycięzców w czterech klasach.

To pierwsze zawody tego typu w randze mistrzostw okręgu. Rywalizacja, która została stoczona na bydgoskim Kartodomie i Avix Racing Arenie w Toruniu udowodniła wielką potrzebę organizacji profesjonalnych zawodów dla fanów pit bike. – Pitbike.pl Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto to dla nas wielki sukces- mówi Łukasz Pawlikowski z klubu MX Otopit Toruń, organizator zawodów. – Pozytywnym zaskoczeniem była nie tylko świetna frekwencja, ale i poziom zawodników. Z rundy na rundę obserwowaliśmy, jak uczestniczy zawodów przyspieszają, nabierają jeszcze większego doświadczenia i osiągają swoje małe cele. Cieszy również chęć zmierzenia się na profesjonalnym torze, z pomiarem czasu, procedurą startową. To wszystko pokazuje, jak dynamicznie ta dyscyplina rozwija się w naszym kraju i jak wielkie są potrzeby. Jednak najważniejsze, że posiadacze motocykli pit bike chcą się szkolić, rozwijać i przyspieszać- podsumowuje.

Pit Bike, motocykle dla każdego
W stawce Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto znaleźli się zarówno amatorzy, jak i utytułowani zawodnicy. Ostatnia runda to powrót na tor Andrzeja Pawelca. Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych tym razem zaprezentował się na pit bike YCF 150 SM, tocząc zaciętą walkę z liderami kwalifikacji: Mateuszem Wąsowskim i Danielem Blinem. Ten ostatni to zawodnik, który zaczynał wyścigi w zeszłym roku na pitach, a kilka dni temu 15-letni Daniel zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300.

Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji. – W najbliższy weekend wystartuję w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Polski na torze w Pszczółkach, ale obowiązkowo w niedzielę melduję się na Awix Racing Arenie, by wziąć udział w zawodach supermoto. Do zobaczenia na torze w Toruniu- zapowiada Daniel.

Finałowa runda Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24. września na torze Awix Racing Arena w Toruniu. Start wyścigów od 11:00, publiczność wchodzi za darmo. Treningi dla zawodników rozpoczną się już o 9:00, a rejestracji będzie można dokonać godzinę wcześniej. Zgłoszenia dla zawodników, można pobrać pod linkiem: TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze