PIT BIKE PIKNIK MOTOWAKACJE II – CAŁA POLSKA RUSZA DO GŁAŻEWA

Spotkajmy się w Głażewie. Zapraszamy wszystkie rodziny do Głażewa. Wielki piknik off-roadowy. Cała Polska pit bike’owa tego dnia będzie w jednym miejscu. Tor w Głażewie zaprasza na wielki piknik. To będzie idealne zakończenie wakacji. Spotkanie dzieci, rodziców i fanów mini crossów. Zapraszamy na jazdy pit bike’ami.

Wszyscy fani małych dwóch kółek tego dnia spotkają się w nieoficjalnej, polskiej stolicy pit bike! Niecałe trzydzieści kilometrów od Torunia i tyle samo od Bydgoszczy. Zlokalizowany w samym centrum kujawsko-pomorskiego, tor off-roadowy w Głażewie zaprasza wszystkich w sobotę, 26 sierpnia na wielkie świętowanie. – Nasze pikniki to przede wszystkim świetna okazja na bliższe spotkanie z dyscypliną, jaką jest jazda na Pit Bike. W luźnej formule, można przyjrzeć się treningom i samemu spróbować jazdy – zaprasza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Tego dnia nie zabraknie atrakcji. Będą animacje dla dzieci, sport na świeżym powietrzu, ognisko i wiele konkurencji dla wszystkich pitbikersów. – Między innymi konkurs jazdy na jednym kole, najciekawsze przebranie to zabawa dla kreatywnych, no i gwóźdź programu- bicie rekordu w ilości pit bików na jednym torze. Po podjęciu tej próby, wyruszymy wszyscy na rundę honorową głażewskim torem. To będzie prawdziwe szaleństwo i pierwsze takie przedsięwzięcie w historii pit bike!- zapowiada Mateusz Piontkowski, YCF Polska.

Jedno miejsce, jedna pasja!
Tor Głażewo to miejsce, które łączy pasjonatów. Lokalny tor przygotowany został z myślą o jeździe na mniejszych dwóch kołach i idealnie sprawdza się dla tych pojazdów. Tam rozgrywają się zawody w ramach Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country woj. kujawsko-pomorskiego i tam rodzą się gwiazdy motorsportu (swoje pierwsze kroki na pit bike stawiał tam, mi.n Daniel Blin, tegoroczny zdobywca Pucharu Europy: FIM Europe Stocksport 300 European Cup). Ale jednocześnie Tor Głażewo to przede wszystkim miejsce, gdzie aktywny czas w duchu motorsportu spędzają całe rodziny. – Bardzo często są to motocyklowe rodziny.

Mama i tata przesiadają się z motocykla na pit bika, by wspólnie z dziećmi spędzić ciekawie czas. Oczywiście jest to zupełnie inny wymiar jazdy i wielu dorosłych łapie bakcyla, później startując z naszych zawodach i współzawodnicząc z innymi, mimo że mamy do czynienia z nieco mniejszym sprzętem, na brak emocji nikt nie narzeka. A głównym celem i założeniem jest to, by zarażać dzieci i młodzież pasją do motoryzacji w bezpiecznych warunkach i na motocyklach, które są dostosowane do ich wieku. A zaczynają u nas już trzy, czterolatkowie. Niektórzy nawet z kółkami bocznymi… Przyspieszanie, prawidłowe hamowanie, właściwa pozycja na motocyklu, te rzeczy stają się dla nich naturale w mgnieniu oka. I o to chodzi- podkreśla Dawid Polaszczyk z Pitbike.pl

Jeden pit bike, wiele możliwości
Nie bez znaczenia jest również profesjonalny wymiar działalności na torze. Regularnie odbywają się na nim szkolenia dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Prowadzi je dla MX Otopit Toruń, Marcin Wójcik, kilkukrotny Mistrzem Polski w motocrossie, aktualnie trener tej dyscypliny. -Rodzinna atmosfera, to jest właśnie coś co nakręca cały ten sport motocyklowy. Na torze spotykają się całe rodziny, mieszają się pokolenia, bo ludzi łączy jedna pasja. Dzięki dostępności pit bike’ów oczywiście łatwiej jest zaszczepić to w dzieciach od małego. Można zacząć zabawę na pit bike i potem przesiąść się na duży motocykl crossowy. Ale można zacząć zabawę na pit bike’u i zostać na pit bike’u. Mamy organizowane profesjonalne zawody, z sędzią, numerami startowymi, z licencjami. To świetna forma krzewienia kultury motoryzacyjnej u dzieci. Dzieci uczą się prawidłowych nawyków- jak się zmienia biegi, jak się dodaje gazu, jak się skręca- tłumaczy Wójcik.

Podczas pikniku 26 sierpnia ze szkolenia z Marcinem Wójcikiem będą mogli skorzystać również pełnoletni amatorzy off-roadu. Start szkolenia o godz. 12:00. Cztery godziny później wystartuje oficjalnie wielki piknik. O 16:30 rozpocznie się wielkie bicie rekordu w ilości pit bike. Jeżeli kochacie dwa koła i myślicie o rozpoczęciu przygody w wersji off-roadowej, nie może Was zabraknąć. Spotkajmy się w Głażewie!

Wszystkie informacje: facebook.pl/Otopit

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze