MAX CHWALIK CZWARTYM ZAWODNIKIEM FIM MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW 2017

W niedzielę 30 lipca w Estonii zakończyły się wzmagania zawodników startujących w FIM Junior Motocross World Championship. Na gorąco podsumujemy wyścigi w klasie MX65. Do wyścigów finałowych zakwalifikował się Max Chwalik oraz jako zawodnik rezerwowy Jakub Kowalski. Jak poszło w finale?

Mistrzostwa Świata Juniorów FIM w Motocrossie

  1. Ivano Van Erp, Holandia, 50 punktów
  2. Mads Fredsoe Sorensen, Dania, 44 pkt
  3. Kayden Minear, Japonia, 38 pkt
  4. Maksymilian Chwalik, Polska, 38 pkt

Max Chwalik w trackie sobotnich kwalifikacji bardzo mocno się poturbował. Był bardzo długo w tzw. track hospital, który jest na miejscu przy torze ( jest to ogromna ciężarówka w której można zrobić rengen oraz podstawowe badania). Okazało się, że Max nie ma złamań żeber ale jest okrutnie obolały i obity. Pomimo ostrej gleby zapewnił sobie bezproblemowe wejście do finału. Start w niedzielnych finałach stał pod dużym znakiem zapytania.

Wczesnym rankiem w niedzielę otrzymaliśmy informację, że Max jednak wystartuje w wyścigach finałowych. Ogromny ból żeber ostro dawał się we znaki (jak ktoś miał zbite kiedyś żebra) to wiecie o czym mówimy, pomimo tzw. odcinki i nie do końca pełnego komfortu z oddychaniem, młodziutki zdeterminowany zakochany w motocrossie Max Chwalik pędził do mety tak aby uzyskać jak najlepszy wynik. Robił wszystko wraz ze swoim zespołem i kolegami, którzy mocno mu kibicowali aby wejść do pierwszej piątku najlepszych zawodników na Świecie. W drugim wyścigu wystartował również Jakub Kowalski. Było to ogromne przeżycie dla tego młodego i utalentowanego zawodnika. Jakub dojechał na 33 miejscu. Super miejmy nadzieję, że za rok Kuba bez problemu wejdzie do finałowej top15 stki.

Fot. Tomasz Kucharczyk.
  • Max Chwalik w pierwszym wyścigu po jednej mini glebie i całkiem dobrym starcie zdobył 3 miejsce.
  • W drugim wyścigu Max ciut został ze startu (około 15tego miejsca) musiał ostro gonić.  Max dojechał na IV pozycji.
  • O mały włos Max w klasyfikacji generalnej zdobyłby III miejsce i zobaczylibyśmy na podium Polaka. W klasyfikacji generalnej Max ma tyle samo punktów co zawodnik, który zdobył tytuł II vice Mistrza Świata.

  • Generalnie Max Chwalik jest czwartym (trzecim “egzekwo”) najszybszym zawodnikiem Pucharu Świata Juniorów. Ogromne gratulacje. Brawo dla całej ekipy.
Fot. Darek Lewko

Wyniki wyścig pierwszy.

Wyniki wyścig drugi.

Panie i Panowie mamy w Polsce IV (trzeci “egzekwo”) najszybszego zawodnika Pucharu Świata w Klasie MX65. Ogromne gratulacje. Jako kibice motocrossu jesteśmy dumni i szczęśliwi. Brawo dla całej drużyny.

KLASYFIKACJA GENERALNA

Lubisz nasz artykuł ? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze