SOCZYSTA RELACJA – MISTRZOSTWA PIT BIKE PODBIJAJĄ POLSKĘ

Wielkie widowisko na torze w Głażewie! To było święto terenowej jazdy na małych kołach. II runda Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego na Torze w Głażewie przechodzi do historii. A z rundy na rundę zawodnicy pit bike przyspieszają, lecą wyżej, skaczą dalej! To co działo się na Torze Głażewo przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno zawodników, jak i kibiców.

Niesamowite emocje i coraz wyższa poprzeczka.  Dla organizatorów, bo przebić to co wydarzyło się w minioną niedzielę będzie ciężko i dla zawodników, bo poziom techniczny startujących zdecydowanie wzrasta. Dynamiczny rozwój dyscypliny pit bike to nie tylko ilość posiadaczy małych dwóch kółek, ale i wzrost poziomu technicznego jeżdżących.

Pit bike: pozytywne emocje dla każdego. Dla jednych przedsionek kolejnych sportów motorowych, dla innych dyscyplina docelowa. Dla wszystkich wyśmienita zabawa i trening techniczny. – Dyscyplina jest wymagająca, a przede wszystkim dająca dobry trening- stwierdza Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, który przed niedzielnym meczem z KS Get Well Toruń odwiedził podtoruński Tor Głażewo. – Sam posiadam pit bika i wykorzystuje go w treningach zimowych czy wiosennych. Przede wszystkim jest to jazda w której nie ryzykujemy poważną kontuzją, wszystko dzięki gabarytowi motocykla. Dziś jestem tu jako kibic, bo wieczorem ważny dla mnie mecz na toruńskiej Motoarenie, ale jeśli następnym razem runda pit country w Głażewie nie pokryje się z żużlem, chętnie wystartuje- powiedział żużlowiec z tegorocznej czołówki żużlowego Grand Prix i zdobywca największej liczby punktów w niedzielny meczu na toruńskim stadionie.

Pit bike zdobywają sympatie nie tylko zawodowców, ale i laików. Sześćdziesięciu zawodników na liście startowej II rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw woj. Kujawsko-pomorskiego to najlepszy dowód na rosnącą popularność tej dyscypliny motorsportu. Najmłodsi zawodnicy- 8 lat. To granica uzyskania licencji zawodniczej. Młodsi, nawet pięciolatkowie w jazdach pokazowych. Łącznie sześć klas zawodniczych: „Smyk”, „ Junior”, „Kadet” , „Ladies”, „Pro”, „Open”. To był ich dzień
Prężna reprezentacja regionu i województwa oraz zawodnicy z całego kraju, w stawce również dwójka braci z Ukrainy. Oleksander i Oleksey Valyavsky kolejno na pozycji pierwszej i drugiej zdominowali rywalizacje w klasie „Open”. Trzeci był Dawid Grobelny, aktualnie lider tabeli po dwóch rundach.

Niespodzianek był więcej. Tym razem na najwyższym stopniu podium w klasie „Ladies” stanęła Aleksandra Turno, zaraz za nią wciąż niepokonana w „generalce” Daria Leba. Trzecia tym razem dojechała Agata Flor. W klasie „Kadet” zwyciężył Mateusz Affelt, drugi był Antoni Prowadzisz, a trzeci Bartek Jeliński. Wyścig juniorski wygrał Jakub Janik, kolejne pozycje wywalczyli Filip Janus i Paweł Wilk. Najliczniejsza klasa „Pro” to kolejne zwycięstwo Mateusza Lampkowskiego. Zasłużone pozycje druga i trzecia, należały do Kacpra Rabikowskiego i Łukasza Szpajdy. W stawce „Smyków”, czyli najmłodszy zawodników najlepszy okazał się Maksymilian Sawina, zaraz za nim na podium stanęli Mikołaj Duchiński i Oskar Rumiński.

Progres, jaki obserwuję wśród zawodników jest ogromny- zaznacza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów. – Myślę, że wśród nich są nazwiska o których niebawem usłyszymy w świecie motorsportu. Pit bike to idealna sytuacja do wyławiania talentów. Nie trzeba mieć wielkich nakładów finansowych i przygotowania. Talenty wypływają jednak bardzo szybko. Dla wielu młodych zawodników to ogromna szansa na prawdziwą karierę czy to w crossie, żużlu czy innych dyscyplinach. Równocześnie jest to świetna zabawa dla początkujących oraz motocyklistów drogowych. Tu można zasmakować rywalizacji i współzawodnictwa. To, czego na drodze nie uświadczymy, a na pewno nie powinniśmy nawet próbować. Przez całe wakacje na Torze Głażewo będziemy organizować pikniki dla całych rodziny, darmowe testy motocykli, chcąc dalej promować i propagować tę ważna dla nas dyscyplinę pit bike’ów. Szczegóły znajdziecie na profilu Otopit.

To był fantastyczny dzień na głażewskim torze. Dopisali zawodnicy, kibice i pogoda. III runda mistrzostw odbędzie się 10 września. Już dziś zapraszamy.

FOTO RELACJA : TUTAJ – TUTAJ – TUTAJ.

Fot. Sławomir Jędrzejewski

Lubisz nasz artykuł ? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze