WIDEO – MISTRZOSTWA PIT COUNTRY JUŻ W TEN WEEKEND

Terenowe emocje na Torze w Głażewie. To będzie prawdziwy odlot!
Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca druga runda Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego na torze w Głażewie. Zapowiada się ciekawe ściganie w terenie. Widowisko na kilkudziesięciu zawodników i licznych kibiców, startuje o 12:30.

Tor Głażewo, obiekt stworzony z myślą o pit bikach. W prognozie słońce, na liście startowej już kilkudziesięciu zawodników, łącznie w pięciu klasach. Off-roadowy spektakl, część druga (z pięciu) to sztuka współrealizacji, samozaparcia i hartowania charakteru.

Rekomendacją do tego, by 18 czerwca pojawić się na podtoruńskim Torze Głażewo, niech będą opinie zawodników startujących w pit country.
– Wszystkich posiadaczy pit bików zachęcam do wystartowania w zawodach w Glazewie. Możecie poczuć tam prawdziwa rywalizację i zarazem będziecie się przy tym świetnie bawić Adam Rembeza – zaznacza Adam Rembeza, zwycięzca I rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego w klasie „PRO”. – Na pewno będę starał się obronić moją pozycję po I rudzie, nie ukrywam, że myślę o tym cały czas.

Wyścig pokaże kto będzie rozdawał karty. Wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę. Jeżeli macie wolną niedzielę, koniecznie odwiedźcie Tor Głażewo, to okazja by zobaczyć naprawdę świetnie ściąganie na jedynym z najlepszych torów pit bike w Polsce .Razem z chłopakami postaramy się Wam pokazać ciekawe ściganie na pełnym gazie . Jeśli ktoś się waha z wystartowaniem w zawodach nie ma co się zastanawiać trzeba próbować swoich sił- przekonuje Adam.

Do startu zachęca również jego konkurent z toru Kacper Rabikowski, który podczas poprzedniego starcia finalnie stanął na drugim stopniu podium. – Uważam, że zawody to dobra forma sprawdzenia samego siebie. Poza sportową rywalizacją jest również świetna zabawa i fajna atmosfera, którą wszyscy tworzymy. Na pewno podczas tych zawodów dam z siebie wszystko i będę chciał zdobyć upragnione 1 miejsce, bo zawsze do niego mało brakuje.

Uważam, że wszyscy zawodnicy zrobili ogromne postępy i każdy ma szanse stanąć na podium. Progres widać na treningach i podczas różnych zawodów w których startujemy. Na pewno będą to świetne zawody. Ja przygotuje się i zapraszam wszystkich zawodników szczególny tych, którzy wahają się wystartować. Pamiętajcie, że oprócz rywalizacji jest to świetna zabawa. Te słowa kieruje również do kibiców, aby przyszli i kibicowali nam podczas tej rundy. Będzie na co popatrzeć.

Dla równowagi głos kobiety. Tych w stawce coraz więcej i od kolegów z toru wcale nie odstają.
-Dlaczego warto uczestniczyć w zawodach? Przede wszystkim jest to świetna zabawa, ale i okazja do uczestnictwa w zdrowej rywalizacji, a również szansa na poznanie ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń. Jazda samemu na pewno sprawia dużo przyjemności, ale uczestnictwo w zawodach daje zastrzyk adrenaliny i zagrzewa do walki ze samym sobą- zaznacza Kinga Brzdęk, uczestniczka zawodów w klasie „Ladies”. – Tor w Głażewie jest najlepszym miejscem dla „pibikersów”. Zawody, które się tam odbywają są zorganizowane na najwyższym poziomie. Klimat, który tworzą organizatorzy, świetni współzawodnicy oraz kibice jest najlepszy i nigdzie takiego nie ma! Cieszy również, że coraz więcej na torze dziewczyn, bo klasa Pit Ladies jest zdecydowanie większa niż w ubiegłym sezonie. Mam nadzieję, że 18 czerwca będzie nas jeszcze więcej i będziemy się świetnie bawić, bo na torze radzimy sobie całkiem dobrze. Jeśli ktoś się waha to na prawdę nie ma nad czym! Będzie świetna zabawa!

Kto nie wierzy niechaj sprawdzi! Już w najbliższą niedzielę, na zakończenie długiego weekendu, wielkie emocje w terenie. Kto może wystartować  w zawodach? Jeżeli jeździłeś już w terenie, tor nie jest ciężki, spokojnie dasz radę. Jeśli masz pit bika, jeździsz rekreacyjnie, czuj się zaproszona/zaproszony. Do dzieła! Co trzeba mieć? Podstawa to badania lekarskie od lekarza sportowego w przypadku dzieci. Starować mogą dzieci od 8 roku życia, mniejsze szkraby mogą wziąć udział w jazdach pokazowych między startami. Osoby pełnoletnie mogą wystartować po wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia. Co, gdzie jak? Napisz dostaniesz wskazówki: lukasz@otopit.pl Nie jesteś gotowy startować? Zabierz rodzinę i zobaczcie na własne oczy, jak wygląda zabawa na torze w wersji  pit bike.

Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country województwa kujawsko-pomorskiego
18 czerwca 2017, treningi od 10:00, wyścigi od 12:30
Tor Głażewo, woj. Kujawsko-pomorskie, 28 km od Torunia (kierunek Unisław)

Szczegóły dla zawodników:  lukasz@otopit.pl

Fot. Waldemar Walerczuk.  Źródło: Informacja prasowa.

Lubisz nasz artykuł ? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.

Komentarze