PONAD 150 ZAWODNIKÓW – SEROKI STREFA CENTRALNA 2018

W niedzielę 23.09.2018 na torze motocrossowym w Serokach odbyła się finałowa runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w motocrossie o Puchar Wójta Gminy Łyszkowice. Do rywalizacji stanęło ponad 150 zawodników, a wśród nich m.in. medaliści Mistrzostw Polski sezonu 2018 Łukasz Lonka, Mikołaj Stasiak, Jakub Barczewski oraz Paweł Wizgier. Nie zawiedli również widzowie, którzy licznie przybyli, aby oglądać rywalizację.

Poza zmaganiami sportowymi, na kibiców czekały również liczne atrakcje. Kibice mogli posmakować domowego jedzenia przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Polesia, posłuchać profesjonalnego komentarza Sebastiana Wójcika, a dodatkowo ostre brzmienia zagwarantował zespół Dafter.

Jako pierwsi na torze pojawili się najmłodsi zawodnicy klasy MINI. Mimo napiętego harmonogramu Mistrzostw Stefy Centralnej, tej klasy nie mogło zabraknąć w Serokach. Dzieciaki w wieku 5-9 lat doskonale radzili sobie na trudnym piaskowym torze. Jeszcze dwa lata temu na pierwszej imprezie do startu stanęło 4 maluchów, tym razem na maszynie startowej było już 15 małych uczestników i uczestniczek. Wielka w tym zasługa Krzysztofa Jarmuża, który od początku mocno wspiera organizację rywalizacji w tej klasie.

Następnie przyszła pora na klasę MX65. Rywalizacja w tym sezonie w tej klasie jest niezwykle zacięta, a poziom czołówki bardzo wyrównany. W Serokach niepokonany okazał się Bartosz Jaworski. Drugie miejsce zajął Jerzy Bolesta, a trzecie zawodnik Łowickiego Klubu Motorowego Piotr Warchoł #252. Piotrek wykazał się niesamowitą wolą walki i w obu wyścigach do ostatnich metrów walczył o jak najwyższe miejsce. W klasyfikację generalnej Mistrzostw Strefy Polski Centralnej zawodnik ŁKM zajął 4 miejsce.

W klasie MX85 swój debiut na motocyklu o pojemności 85cc zaliczył świeżo upieczony Mistrz Polski klasy MX65 Mikołaj Stasiak. Debiut okazał się udany, ponieważ Mikołaj do samego końca walczył o zwycięstwo z Wiktorem Rafalskim. Ostatecznie, najlepszy okazał się Wiktor, drugie miejsce zajął Mikołaj, a najniższy stopień podium wywalczył Jurand Kuśmierczyk. W tej klasie swój pierwszy start zawodach zaliczył zawodnik Łowickiego Klubu Motorowego Lubomir Ulanowski. Lubek zdał egzamin na licencję PZM, a rywalizację zakończył na 9 miejscu.

Najwięcej emocji dostarczyła oczywiście klasa MX Open. Na tor w Serokach przyjechała czołówka polskiego motocrossu. Swoją dominację w sezonie 2018 potwierdził Łukasz Lonka. Łukasz wygrał oba wyścigi i nie dał szans swoim rywalom. drugie miejsce zajął Jakub Barczewski. Walkę o trzecie miejsce stoczyli Arek Mańk i Damian Bykowski, dzięki 3 miejscu w drugim biegu na najniższym stopniu podium stanął Arek. Piąte miejsce zajął wracający po kontuzji Wojtek Kucharczyk.

Doborowa obsada była również w klasie MX Junior. Na piachach w Serokach doskonale czuł się Michał Kuczyński, który zwyciężył w obu wyścigach. Walkę o pozostałe miejsca na podium stoczyli Konrad Dąbrowski, Tomasz Krawczyk i Jakub Śniady. Niestety bardzo pechowo rywalizację zakończył Tomek, który na ostatnim skoku w pierwszym wyścigu próbował poprawić swoją pozycję, niestety zaliczył przy tym bardzo groźnie wyglądający upadek i nie mógł kontynuować rywalizacji w zawodach. Drugie miejsce wywalczył Konrad, chociaż Kuba do końca deptał mu po piętach, jednak nie znalazł sposobu na wyprzedzenie rywala. W tej klasie Łowicki Klub Motorowy reprezentowali Adrian Kolad i Oskar Kalbarczyk. Oskar rozpoczął rywalizację doskonale. Jechał na czwartym miejscu w pierwszym biegu, kiedy przytrafił mu się upadek i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji. Adrian zajął 13 miejsce. W Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej Oskar został sklasyfikowany na 8 miejscu, natomiast Adrian na 10 pozycji.

W klasie Masters wystartował najlepszy z łowickich zawodników Paweł Wizgier. Paweł w pierwszym biegu nie dał szans rywalom i wygrał z dużą przewagą, niestety w drugim wyścigu zaliczył kolizję z jednym z rywali i ukończył bieg dopiero na 5 miejscu. Wykorzystał to Tomasz Zych, który zwyciężył w zawodach. Drugie miejsce zajął Roman Kapela, a trzecie pozostało zawodnikowi Łowickiego Klubu Motorowego. Drobne potknięcie w ostatnim wyścigu sezonu nie przeszkodziło łowickiemu zawodnikowi w zdobyciu tytułu Mistrza Strefy Polski Centralnej.

W klasie MX B najlepszy okazał się Kamil Barankiewicz, drugi był Piotr Korczak, a trzeci Damian Kwestarz. Rywalizacja w tej klasie doskonale zaczęła się dla zawodnika Łowickiego Klubu Motorowego Łukasza Walczaka, który wykręcił najlepszy czas na treningu kwalifikacyjnym. Niestety w wyścigach było już gorzej. W pierwszym 5 miejsce, natomiast w drugim, po upadku, 10 pozycja. Drugi z łowickich zawodników w tej klasie Dawid Wierzbowski zakończył rywalizacje na 12 miejscu. W klasyfikacji generalnej sezonu Łukasz zajął 5 miejsce.

Klasę MX1C zdominował zawodnik Łowickiego Klubu Motorowego Daniel Tarasiewicz. Daniel zwyciężył w obu wyścigach z dużą przewagą. Drugie miejsce zajął Maciej Dębski, a trzecie Patryk Ćwikliński. Drugi z łowickich zawodników startujący w tej klasie, Michał Szram zajął 6 miejsce. Dzięki zwycięstwu w Serokach Daniel wywalczył tytuł II-Vice Mistrza Strefy Centralnej, natomiast Michał został sklasyfikowany na 12 miejscu.

W klasie MX2C pierwsze miejsce zajął Tomasz Stelmaszczyk, drugie Sławomir Waliszkiewicz, natomiast trzecie Sławomir Kreps. 14 miejsce w tej klasie zajął reprezentant Łowickiego Klubu Motorowego Michał Florczak.

W klasie MX Quad obejrzeliśmy zaciekłą walkę o zwycięstwo pomiędzy Mirosławem Wojnowskim i Mikołajem Gmerkiem. Dwukrotnie lepszy okazał się Mirek, a drugim miejscem musiał się zadowolić Mikołaj, podium uzupełnił Piotr Szczech. W tej klasie ŁKM reprezentowało dwóch zawodników. Sebastian Lasota ukończył zawody na 7 miejscu, a Julian Tymiński zajął 9 pozycję. W klasyfikacji sezonu Julek zajął 7 miejsce, natomiast Sebastian 12 lokatę.

Najlepszą z pań okazała się Wiktoria Wicińska, drugie miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska, a trzecie Zuzanna Rusin.

Najwięcej uczestników zgłosiło się w klasie MX Amator. Pierwsze miejsce zajął Artur Siwiński, drugie Przemysław Zdanowski, a trzeci był Rafał Nowak. Czwarte miejsce tuż za podium zajął zawodnik Łowickiego Klubu Motorowego Damian Kobierzycki. Pozostali zawodnicy ŁKM startujący w tej klasie zajęli odpowiednio: Marek Wielec 9, Andrzej Hnatkiewicz 11, Krzysztof Szymanowski 16 i Michał Gajek 19 miejsce.

Łowicki Klub Motorowy okazał się najlepszy w rywalizacji klubowej zawodów w Serokach, dzięki temu utrzymał 3 miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Strefy Polski Centralnej.

1 Klub Motorowy X RACING Lesznowola 4658
2 KM Cross Lublin 4636
3 ŁKM Łowicz 2945
4 MKS Zjednoczeni Stryków 2533
5 KM CROSS TEAM STARE BABICE 2057

Pogoda była na szczęście łaskawa i ulewa przyszła dopiero po zakończeniu zawodów. Na koniec miały miejsce jeszcze dwie ceremonie wręczania nagród. Wójt gminy Łyszkowice Adam Ruta wręczył puchary dla najlepszych zawodników V Rundy MSC 2018 Seroki, natomiast Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi Mirosław Nicowski uhonorował zawodników, którzy zgromadzili największa ilość punktów w Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej 2018.

Do zobaczenia w przyszłym roku. Foto Kuziemski Photography.

Zapraszamy do odwiedzin Naszego profilu Facebook.

Źródło : Profil Facebook Łowicki Klub Motorowy.

Lubisz nasz artykuł? Śmiało udostępnij na swoim profilu lub pozostaw „like” poniżej.